تبلیغات
رهپویان خورشید - مطالب اردیبهشت 1393

 
میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد. برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه مدیران حلقه صالحین سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد
مژده                                  مژده                                       مژده

برگزاری کلاسهای تابستانی ویژه شما دانش آموزان عزیز دوستان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتربه آدرس زیر مراجعه نمایید.


آدرس : چهار راه کشتیرانی ـ کوچه روبرو راهنمایی رانندگی استان ـ کوچه کنار مهدکودک فرهنگیان ـ حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا (سلام ا... علیها)
برچسب ها: کلاسهای تابستانی، ثبت نام کلاس های تابستانی، اوقات فراغت،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1393/02/31 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
متاسفانه این روزها با نزدیک شدن به فصل گرم تابستان شاهد تصاویری فاجعه انگیز در اطراف خود هستیم.تصاویری که دیدن آن برای همه شاید امری عادی شده باشد به گونه ای که افراد ، دیگر به راحتی از کنار آن گذشته و هیچ عکس العملی را از خود بروز نمی دهند. اما آیا این برخورد مناسب افراد جامعه با چنین معضلاتی است ؟ آیا آمار بالای طلاق نمیتواند از معضلات همین ناهنجاری هایی باشد که برخی از عزیزان در محیط اطراف ایجاد کرده اند؟ آیا این مشکلاتی که امروزه گریبان گیر خیلی از جوانان جامعه شده از مشکلات جنسی گرفته تا معضلات حاد روحی که با آن دست و پنجه نرم می کنند از همین رفتارها نشات نمی گیرد؟ آیا در یک جامعه رفتارهای یک خانواده و تبدیل آن به یک محیط جنجال بر انگیز نه آرامش بخش ثمرات این تنش های اجتماعی نیست؟


اما وظیفه هر فرد در خصوص این رفتارها چیست مشکلات این رفتارها و تاژیرات آنها را در کجا می توانیم مشاهده کنیم ؟؟ برای حل این مشکلات بهترین راهکارها چه می تواند باشد؟
این روزها کنار ساحل که قدم می زنیم چشممان فقط به جمال تصاویری این چنینی و شاید فجیع تر از این خواهد افتاد.اما سوال این است که آیا گرمی هوا می تواند دلیل قانع کننده ای برای اینگونه افراد باشد که با هر شکل و وضعیتی که خواستند وارد یک محیط اجتماعی شده و آنگونه که خودشان احساس راحتی دارند به خودنمایی بپردازند؟ به نظر شما این افراد خودشان می توانند پاسخ جوانی را بدهند که برای تغییر روحیه به ساحل آمده اما نه تنها روحیه شاد نخواهد شد بلکه دچار مشکلات و تشنج های شدید جنسی نیز خواهد گردید.چندی پیش یکی از همین دوستان با بنده صحبتی داشتند جالب بود چنین افرادی با تیپی آن چنانی وارد محیط اجتماعی شده توقع دارند که دیگران هم نسبت به آنان نگاهی بسیار پاک داشته و هیچ گونه سو ظنی در نگاه افراد نسبت به آنان پیدا نشود و خانم محترم ما کلی متوقع که چرا برخی از آقایان بی جنبه بوده یا اینکه به قول خود آن شخص توان مراقبت از نگاه خود را ندارند. پاسخ من به چنین افرادی این است که اگر قرار است کسی خود را با انواع وسایل موجود بزک کرده و در ملع عام حاضر شده و توقع داشته باشد که سایر افراد نیز به ایشان نگاهی نکنند با عرض پوزش توقعی بسیار بی جا بوده مگر می شود یک گلی را که آن چنان زیباست و هیچ محافظی ندارد و روی تاقچه اتاق است را ندید یا اینکه به آن نگاه نکرد اگر خود این افراد توانستند به آن نگاه نکنند پس پاسخ من هم می تواند پاسخی غلط باشد.
برای بار دوم دوست دارم این جمله را تکرار کنم شاید این دوستان آن را فراموش کرده اند که بعضی از نگاه ها ویروس گناه منتشر می کنند و بعضی از چهره ها ، حشره ی مزاحمت دور خود جمع می کنند. قیافه های بزک کرده ای که نگاه های حرام را به سوی خود جلب می کند. مرداب حشره خیز است و موهای افشان و در معرض تماشا ، شعله های آتش دوزخ است.و  چه خوب می دانند این عزیزان که عصاره ی گل های عالم تبدیل به عطر می گردد و در شیشه ی در بسته نگه داری می شود. اگر در شیشه ی عطر باز بماند عطرش می پرد و اگر کسی با حجاب و پوشش عطر عفاف خود را حفظ نکند از ارزش و اعتبار می افتد.
و اما صحبت آخر به همه ی عزیزان : باغبان ، محصول باغ و بوستانش را به تاراج و حراج نمی گذارد ، بلکه از آن مراقبت می کند. حجاب و عفاف ثمره ی باغ زندگی و بوستان عمر است. چرا باید گل حیا پر پر شود و لگدمال عابران بی خیال و رهزنان بی انصاف گردد؟؟!!
کسی که نگهبان سرمایه اش نباشد شایسته ی هر نوع ملامت است. اما دوست گرامی یادمان باشد که عده ای گفتند خواهرم سیاهی چادر تو از سرخی خون من ارزشمندتر است این افراد رفتند و جان و خوشی و زندگیشان را برای آزادی و حفظ شخصیت و هویت ما دادند و فردا باید بابت تک تک این خونها پاسخ بدهیم پس بهتر است از همین الان پاسخ خود را آماده کنیم.


برچسب ها: گرمی هوا، مجوزی برای بی حجابی، بی حجابی، سواحل دریا، ساحل دریا ایران،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1393/02/31 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم جناب سرگرد شهابی جانشین فرماندهی شهرستان بوشهر در مراسمی از زحمات و تلاش های دبیران مدرسه تیزهوشان فرزانگان بوشهر تقدیر نمودند. در این برنامه جناب آقای شهابی ضمن تبریک این روز عزیز به همه مربیان محترم به خصوص مربیان این مدرسه عنوان نمودند نقش معلم را هر فرد تنها پس از اتمام دوره تحصیل می تواند درک کند. این معلمان هستند که ارکان اصلی هر جامعه ای را تشکیل می دهند. ایشان در ادامه افزودند هر فردی در هر منصب و مقامی که باشد امروزه خود را قدر دان زحمت های معلمان می داندو این معلمان هستند که تربیت و تعلیم تک تک افراد جامعه را در دست خواهند داشت . نقش معلمان امروز از نقش مرزداران کشور هم با اهمیت تر بوده چون آن ها حامی فرهنگ اصیل ما هستند آنها هستند که نسل جوان را با فرهنگی ویژه تربیت ی نمایند. در پایان برنامه جناب سرگرد شهابی و دانش آموزان با اهدا شاخه گل و کارت تبریک از زحمات آنان تشکر نمودند.ادامه مطلب

برچسب ها: جشن، سپاس، روز معلم، ویژه برنامه، شهادت استاد مطهری،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1393/02/14 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)

 

 كتابهاى استاد شهید نشان دهنده ویژگى هاى خاصى است كه كمتر دركتاب هاى دیگران یافت مى شود، به طور خلاصه آن ویژگى ها عبارتند از:

  1- قابل استفاده بودن براى همگان :چون استاد به هنگام نگارش، جامعه و استعدادآن را مدنظر قرار مى داد.

  2- تنوع و گستردگى موضوعات : استاد تالیفات و تحقیقات خود را به موضوعات خاصى محدودنكرده و به مسایل گوناگون ومسائل ودغدغه های انسان معاصر توجه نموده است.

  3- توجه به نیازهاى جامعه:نوشته هاى ایشان پاسخى به نیازهاى جامعه بیمار وغرب زده در دوران حاكمیت اختناق و حكومت طاغوت است.

 4- به كار بردن بهترین روشها :آثار ایشان با بهترین اسلوب و با نهایت دقت و ظرافت نگاشته شده است.

  5- توجه به همه جوانب : مطالبى كه استاد نوشته به عمق معانى آنها رسیده و بعد ازبررسى همه جانبه اقدام به نشر آن ها نموده است.

 6-  زمینه سازى براى ابعاد مختلف انقلاب : آثار استاد در واقع تحلیل گر یك انقلاب فكرى ومكتبى بوده و زمینه ساز انقلاب سیاسى به شمار مى رود.

و خیلی دیگر از ویژگی های آثار ایشان که در این مجال کوتاه عنوان نگردیده .
برچسب ها: ویژگی های، آثار، استاد، شهید، مرتضی مطهری،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 1393/02/13 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)

تبیین دیدگاه و هویت فلسفی شهید مطهری ضروری‌ترین وظیفه در مقطع كنونی است.
 حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای شورای مركزی ستاد بزرگداشت استاد شهید مرتضی مطهری، از این شهید والامقام به عنوان فیلسوفی صاحب نظر و آشنا به فقه و عرفان یاد كردند و افزودند: شهید مطهری در میان فلاسفه معروف اسلامی، تنها فردی است كه دیدگاه فلسفی او به مسائل اجتماعی و سیاسی و حتی مسائل زندگی تسریع می‌یابد و باید این ویژگی منحصر به فرد استاد مطهری به طور صحیح معرفی شود.
ایشان، تبیین دیدگاه و هویت فلسفی شهید مطهری را ضروری‌ترین وظیفه در مقطع كنونی ارزیابی و خاطر نشان كردند: لازمه این كار، استفاده از مجموعه‌ای از فضلای فلسفه دان، روشنفكر و آشنا با آثار ایشان است تا مكتب فلسفی شهید مطهری ارائه شود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با قدردانی از اقدام‌های انجام گرفته برای نشر آثار شهید مطهری و آشنا كردن قشرهای مختلف جامعه بویژه دانش آموزان و دانشجویان با این آثار افزودند: با ارائه مكتب فلسفی شهید مطهری به عنوان مبدأ دیدگاه فكری ایشان، امكان تحقیق درباره ابعاد گوناگون آثار شهید مطهری بسیار دقیق‌تر امكان‌پذیرخواهد بود.


ادامه مطلب

برچسب ها: شهید مطهری، روز معلم، آثار شهید، سخنان مقام معظم رهبری، در خصوص شهید مطهری،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 1393/02/13 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
حوزه دانش آموزی فاطمه زهرا (سلام ا... علیها ) شهرستان بوشهر همزمان با میلاد باسعادت پنجمین امام شیعیان امام محمد باقر (علیه السلام ) و حلول ماه رجب مراسم جشنی در نمازخانه بسیج مرکزی تدارک دیدند. در این همایش جناب سروان شهابی جانشین فرماندهی سپاه ناحیه بوشهر ضمن تشکر و قدر دانی از کلیه ی دانش آموزان فعال در برنامه های بسیج دانش آموزی عنوان نمودند امروزه شما نسل جوان هستید که با بیداری و هوشیاری خود در تمامی عرصه ها می توانید عامل اصلی موفقیت کشور باشد. ایشان در ادامه به حساس بودن فضای مجازی و فعالیت در این عرصه پرداختند وی در پایان مباحثی را پیرامون حلقه صالحین و اهمیت آن در بین جوانان و به خصوص در مدارس و دانش آموزان عنوان نمودند. پس از آن حجت الاسلام والمسلمین شهسوار به ولادت امام محمد باقر (علیه السلام ) پرداخته و از نقش آن حضرت در خصوص ترویج فرهنگ اصیل دینی و شیعی سخن گفتند. در پایان پس از اجرای مولودی خوانی توسط مداح جناب آقای احمد پور از حلقه های صالحین برتر شهرستان و دانش آموزان فعال حلقه صالحین و نیز فعالین عرصه وبلاگ نویسی و فضای مجازی تجلیل به عمل آمد.
ادامه مطلب

برچسب ها: همایش، تجلیل، حلقه صالحین، وبلاگ نویسان، فضای مجازی،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1393/02/12 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
280 نفر از دانش آموزان نخبه بسیجی شهرستان بوشهر در قالب آزمون های آیه ی تمدن به رقابت پرداختند. این آزمون که با حضور جمعی از بازرسان استانی و کشوری در دو حوزه امتحانی برگزار گردیده بود دانش آموزان هر سه مقطع تحصیلی حضور داشتند.خانم بحرانی فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا (سلام ا... علیها) هدف از برگزاری این آزمون ها را تقویت بنیه علمی و همچنین حمایت علمی از دانش آموزان در مدارس شهرستان معرفی کردند ایشان در ادامه با اشاره به این مسئله که دانش آموزان پس از راهیابی به مرحله دوم این آزمون ها تحت حمایت های علمی و تحصیلی موسسه علمی رزمندگان اسلام قرار می گیرند عنوان نمود از جمله برنامه های این آزمون ها برگزاری کلاس های تقویتی کنکوری اردوهای آمادگی کنکور و ارائه خدمات آموزشی از جمله کتاب و مشاوره رایگان می باشد . 

ادامه مطلب

برچسب ها: آزمون مبنا، آیه های تمدن، شهرستان بوشهر،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1393/02/5 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
دانش آموزان هنرستان نمونه دولتی ریحانه سال جدید را با یاد و خاطره شهدا آغاز کردند. در ابتدای سال 1393 دانش آموزان هنرستان نمونه دولتی ریحانه یادواره دانش آموزان شهید مهران و نصرا... محمدی باغملایی را با حضور جمعی از مسئولین آموزش و پرورش و بسیج و بنیاد شهید استان و شهرستان برگزار نمودند. در این مراسم دانش آموزان به اجرای تئاتری با موضوع اردوهای راهیان نور دانش آموزی و مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس  و قرائت میثاق نامه پرداختند. همچنین سرکار خانم فولادی دبیر آمادگی دفاعی این واحد مقاومت به اجرای سروده ای در خصوص شان و منزلت این دوشهید دانش آموز بزرگوار  پرداختند. پس از ایشان جناب آقای سلیمی فرد مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوشهر به ارائه سخنرانی پرداختند ایشان در سخنرانی خود مسائل و پنج عامل پیروزی ایران در هشت سال دفاع مقدس را عنوان نمودند . در پایان مراسم دانش آموزان هنرمند این هنرستان تندیسی از تصویر شهید را که با دست خود نقاشی نموده بودند به خانواده های شهدا اهدا نمودند و تابلوی سرامیکی را با طرح دانش آموز بسیجی که کار دست دانش آموزان این هنرستان بود را رونمایی نمودند . رییس بنیاد شهید شهرستان در پایان برنامه ضمن تقدیر و تشکر ویژه از دانش آموزان به آنها قول دادند که تابلوی سنگی آنها را در یکی از مکان های عمومی شهر یا در گلزار شهدا نصب نمایند.
دوستان عزیز می توانند جهت تماشای تصاویر این یادواره به ادامه مطالب مراجعه نمایند.

ادامه مطلب

برچسب ها: یادواره شهدا، یادواره شهدای دانش آموز،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1393/02/5 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
دانش آموزان واحد مقاومت نمونه دولتی حدیث به مناسبت هفته مشاغل از شرکت های صنعتی بوشهر مسواک و پنبه ریز بازدید نمودند. این برنامه که به منظور آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان با مشاغل صنعتی برگزار گردیده بود بسیار مورد توجه دانش آموزان قرار گرفت. در این برنامه دانش آموزان با صنعت ساخت انواع مسواک و دستمال کاغذی،با دستگاه های این کارخانه ها و نحوه کار با این وسایل صنعتی آشنا شدند. در ادامه مدیریت تولید این کارخانه ها به توضیح نحوه بازاریابی و ایجاد شغل در جامعه پرداختند. 

ادامه مطلب

برچسب ها: بازدید علمی، مدارس خاص، هفته مشاغل، شرکت پنبه ریز، بوشهر مسواک،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1393/02/5 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)