تبلیغات
رهپویان خورشید - مطالب آذر 1392

 
میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد. برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه مدیران حلقه صالحین سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد
برای مشاهده در سایز بزرگ می توانید بر روی تصویر کلیک نمایید.

برچسب ها: دلنوشته، زیبای، دانش آموز، بوشهری، در خصوص راهیان نور،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1392/09/29 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)برچسب ها: نمایشگاه، دانش آموختگان،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1392/09/28 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
خانم زهرا فقیه یکی از دانش آموز نمونه مدرسه تیزهوشان فرزانگان هست که در روز آخر اردوهای راهسان نور خبرنگار ما به سراغ این دوست عزیز رفته اند:


ضمن عرض سلام و خسته نباشید خانم فقیه برای چندمین بار هست که به اردوهای راهیان نور می آیید؟
به صورت اردویی اولین بار هست ولی با خانواده یک بار آمده ام.

نظر شما در خصوص تاثیرگذاری اردوی راهیان نور دانش آموزی؟
بسیار عالی است و زمانی هر چند کوتاه را به همه ی ما دانش آموزان می دهد تا تلنگر کوچکی باشد به خودمان و تغذیه ای است برای تکامل و پرواز روح های خسته و کوچکمان.

چقدر موافق برگزاری این اردوها هستید؟
خیلی خیلی اردوهای جذاب و تاثیرگذاری است و حتما اگر ادامه پیداکند تاثیگذاریش را در آینده کشورمان نشان خواهد زیرا ما دانش آموزان از همینجا راه را با کمک ستارگان آشمانی شهدای عزیزمان انتخاب خواهیم کرد.

شما در جوار شهدای گمنام شرق کارون قرار گرفته اید از اینجا چه خاطره ای دارید؟
شب اول که به اردوگاه آمده بودیم با وجود کلی خستگی راه و اینکه حوصله نداشتیم همراه با دوستانم به زیارت آنها رفتیم و زیارت عاشورا خواندیم حس خیلی خوبی بود و خستگی را به کلی فراموش کردیم و اینجا بود که معنی شهدا خستگی را خسته کردند فهمیدم.

امروز روز آخر اردوست و لحظه ی وداع با شهدا چه احساسی دارید؟
خیلی برایم سخت و مشکل است دلم خیلی براشون تنگ میشه مارو فراموش نکنید.

با شهدا چه پیمانی بسته اید؟
تاهمیشه پاسدار خونشان باشم و حتی برای یک لحظه هم فراموششون نکنم و تا جایی که جان در بدن دارم حافظ کشور و ولایت باشم.

یک جمله در وصف شهدای گمنام شرق کارون؟
عشق اینجا اوج پیدا می کند قطره اینجا کار دریا می کند. کشتیان نجات ما غرق شدگان پرتلاطم دریای گناه.

توصیه ی شما به دوستاتون که سال آینده یخوان به این اردوها بیان؟
گر بخواهی عشق را دیدن کنی / در تبار راهیان نور باش
با تشکر از اینکه وقتتون رو در اختیار ما قرار دادید.
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1392/09/28 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)


برچسب ها: وداع، دانش آموزان، بوشهری، با شهدای گمنام، شرق کارون،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1392/09/28 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)


برچسب ها: یادمان، شهدای، اروند، والفجر هشت،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1392/09/28 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)

برچسب ها: یادمان، شهید چمران، دهلاویه،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1392/09/28 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)


برچسب ها: یادمان، شهدای، هویزه،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1392/09/28 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)

برچسب ها: زیارت دانش آموزان بوشهری، یادمان شهدای، شلمچه،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1392/09/28 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
دوره آموزش عادی بسیجیان در مدارس دخترانه شهرستان بوشهر در حال برگزاری است. هدف از برگزاری این دوره ها می توان به  آشنایی دانش آموزان بسیجی با تشکیلات بسیج دانش آموزی و افزایش آگاهی آنان نسبت به فعالیت های بسیج در مدارس و ... ، افزایش اطلاعات عمومی دانش آموزان در خصوص مسائل روز دنیا و همچنین مصونیت بخشی به دانش آموزان در مقابله با جنگ نرم اشاره نمود.
در این دوره با اعزام اساتید مجرب به مدارس به مباحث تشکلات بسیج ، جنگ نرم ، فرقه ها و شبکه های ماهواره ای و... پرداخته خواهد شد .برچسب ها: دوره آموزش عادی بسیج،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1392/09/26 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
در گفت و گویی صمیمی خبرنگار ما این بار به سراغ جناب آقای موحدی معاون پرورش اداره کل آموزش و پرورش رفته و از حال و هوای ایشان و راهیان نور جویا شدند:


ضمن عرض سلام و خسته نباشید لطف بفرمایید پیام خود را در خصوص اردوهای راهیان نور به دانش آموزان بفرمایید ؟
سلام و خدا قوت خدمت شما
بهترین جمله ای که میتوان گفت این است که اردوی راهیان نور موثر ترین حرکت فرهنگی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است این نکته اول نکته دوم قابل توجه این است که با توجه به اینکه آموزش و پرورش هدف غاییش تربیت دانش آموزانی در تراز انقلاب اسلامی است فلذا برای اینکه دانش آموزان به این هدف دست یابند و بلکه به مراتبی از حیات طیبه دست پیدا کنند باید به آنها مصونیت فکری و معنوی بخشید و اردوی راهیان نور بهترین مکان وفرصت برای این مصونیت بخشی است پس کلیه ی مسئولان عزیز استانی و شهرستانی تمام تلاش خود را برای محقق ساختن این امر خواهند نمود تا دانش آموزان عزیز تمام هم و غم خود را گذاشته که نهایت استفاده را از این فرصت چند روزه ببرند.

شما به عنوان یک پدر دلسوز چه توصیه ای برای دانش آموزان دارید؟
توصیه ی ما به دانش آموزان این است که قدر این اردوی پاک و معنوی را دانسته و از زمانی که در اختیارشان قرار گرفته نهایت استفاده را کرده و با توجه به صداقت و پاکی که در ضمیر آنان وجود دارد قطعا این اردوها می تواند تفکر ماو دیدگاه ما را به سمت روشنایی تغییر داده و ان شاا... بر روی زندگی همه ی ما خصوصا دانش آموزان عزیز تاثیرگذار باشد.

در پایان آرزوی شما برای دانش آموزان ؟
موفقیت در کلیه ی مراحل تحصیلی و علمی و همچنین سعادت و پیروزی همه آنان در زندگی .
خدایا چنان کن سرانجام کار                     تو خوشنود باشی و ما رستگار
ان شاا... که همه ما بتوانیم نگهبانان خوبی برای حفظ ارزش شهدای گرانقدرمان باشیم.

با تشکر فراوان از اینکه وقتتان را در اختیار ما قرار دادی.
برچسب ها: مصاحبه، معاون پرورشی، در خصوص راهیان نور،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1392/09/24 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
به منظور بر طرف کردن شبهات فقهی دانش آموزان کلاس احکامی با حضور روحانیون خواهر با تجربه شهرستان در حسینیه اردوگاه فاطمه زهرا(س) برگزار گردید در این کلاس ها دانش آموزان با احکام وضو ، نماز ، غسل و سایر مسائل فقهی آشنا شده در پایان نیز به پرسش ها ی آنان در این خصوص پاسخ داده شد.
برچسب ها: کلاس احکام،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1392/09/24 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
به منظور ایجاد انگیزه در دانش آموزان و همچنین پرکردن اوقات فراغت آنان در اردوگاه محل اسکان نمایشگاهی با عنوان مسیر خدایی برگزار گردید . این نمایشگاه در مسیر عبور دانش آموزان از سوله های محل استراحت تا شهدای گمنام بود که با استفاده از علائم راهنمایی رانندگی ذهنیت ممنوع بودن این گناهان در افکار دانش آموزان القا گردید از جمله برنامه های فرهنگی جانبی اردو برگزاری مسابقه نقاشی طرحی برای شهدا در سوله های محل استراحت و همچنین مسابقه عکاسی و وبلاگ نویسی و دلنوشته را می توان نام برد. نمایشگاه عفاف و حجاب نیز از دیگر برنامه اجرا شده در اردوگاه و سوله ها بود.


برچسب ها: نمایشگاه، مسیر خدایی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1392/09/24 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
خانم فرخنده عباسی دانش آموز مدرسه نمونه دولتی حدیث که دلنوشته ایشان در اردوی راهیان نور دانش آموزی به عنوان دلنوشته برتر اردو انتخاب گردید . خبرنگار ما در یادمان شهدای شلمچه با ایشان به مصاحبه پرداخته اند:


با عرض سلام و خسته نباشید لطف نمایید خودتان را معرفی نمایید؟
به نام خالق هستی روشنگر اندیشه ها فرخنده عباسی هستم دانش آموز کلاس دوم تجربی مدرسه نمونه دولتی حدیث.

آیا تا به حال در منطقه شلمچه حضور داشته اید ؟
من برای اولین بار است که به این خاک مقدس قدم گذاشته ام اما نمی دانم این آخرین دیدار است یا اینکه دوباره شهدا مرا دعوت خواهند کرد و در کنارشان حضور پیدا خواهم کرد.

برایمان از شلمچه بگویید ؟ از احساستان؟
 احساسم قابل وصف نیست اما نکته ای که بیشتر مرا به فکر وا می دارد این است که وقتی بر روی خاک شلمچه قدم می گذارم می ترسم زیرا ممکن است اجساد مطهر شهیدان هنوز در آغوش این خاک آرمیده باشند و من پر از گناه قدم های سنگین خود را بر آن لاله ها بگذارم. من وقتی به دلاوری های آنان و ایمان و باورهایشان می نگرم و اندکی می اندیشم و می کوشم همانند آنان باشم حتی در سخت ترین لحظات ، یاد خدا و نماز را فراموش نخواهم کرد و امر به معروف و نهی از منکر را به جا خواهم آورد.

یک جمله در وصف شهدای شلمچه ؟
شهیدان شلمچه اشک شدند، شبنم شدند؛ در میان سیم های خاردار پرپر شدند در خاک و خون غلتیدند و گل برگ هایشان قطره قطره خون شدند و ساقه هایشان خمیده شد چون قامت زهرا)س)
و به قول شهید باکری شلمچه بوی چادر خاکی مادر زهرا می دهد.

با تشکر از شما دوست گرامی که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید یا حق التماس دعا.


برچسب ها: مصاحبه، در خصوص اردوی راهیان نور، شلمچه،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 1392/09/23 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
به مناسبت آغاز ماه صفر و همزمانی آن با اردوهای راهیان نور دانش آموزی دختر شهرستان بوشهر مراسم عزاداری توسط واحد مقاومت هنرستان محدثه در حسینیه اردوگاه فاطمه زهرا(س) برگزار گردید . این مراسم پس از سخنرانی با قرائت زیارت عاشورا و عزاداری توسط دانش آموزان ادامه یافت.
علاوه بر عزاداری تهیه نذری برای دانش آموزان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

برچسب ها: عزاداری حضرت رقیه،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 1392/09/23 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
افتتاحیه آخرین دوره اردوی راهیان نور دانش آموزی دختر شهرستان بوشهر با حضور جناب آقای موحدی معاون پرورشی آموزش و پرورش استان بوشهر برگزار گردید.
در این مراسم جناب آقای موحدی ضمن تشکر از کلیه ی مسئولان آموزش و پرورش و سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر و همچنین تشکر فراوان از مربیان و مدیران محترم مدارس و یادو خاطره 404 شهید دانش آموز استان بوشهر.
حضور در این مناطق را به عنوان مکانی برای تفکر و ارزیابی دانش آموزان معرفی نمودند ایشان با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی تاکید نمودند امروزه ما باید بیاندیشیم و ببینیم که تا چه اندازه از حضرت زینب (س) فاصله گرفته ایم تا چه اندازه سعی بر نزدیکی به ایشان داشته ایم سپس با تاثی از شهدا و مدد گرفتن از آنها سعی کنیم که خودمان را یک پله هم که شده به آن حضرت نزدیک کنیم هر چند که کار مشکلی است اما شدنی است.
ایشان در ادامه افزودند امروز تک تک شما با حضور در این سرزمین ها مسئول شده اید، مسئول نگه داشتن خون شهدا از این پس همه ما مسئول شده ایم که در شهرمان با امر به معروف و نهی از منکر که یکی از توصیه های مهم همین شهدای عزیز بوده است نگهبان حرمت خون همه ی آن عزیزان باشیم.
در پایان ایشان با تاکید بر اینکه شما دختران عزیز امروز در خط مقدم جبهه های دشمن قرار دارید مراقب باشید عزت خود را همچون سال های هشت سال دفاع مقدس حفظ کنید.
در ادامه گروه سرود مدرسه شاهد نجابت به اجرا پرداختند همچنین خواهر شهید مصطفی انجم افروز شهید شاخص سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر
 به قرائت نامه ای از آن شهید برزگوار پرداختند.

برچسب ها: افتتاحیه، اردوی، راهیان نور، دانش آموزی، دختران،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 1392/09/23 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)

در صورت داشتن هر گونه سوال یا مشکلی می توانید در قسمت نظرات پاسخ خود را دریافت نمایید.
برچسب ها: مسابقه بزرگ، وبلاگ نویسی، سفر به وادی عشق،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1392/09/8 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)

خانم فاطمه حسین پور خبر نگار افتخاری دبیرستان ام سلمه عالیشهر این بار به سراغ یکی از دبیران آمادگی دفاعی فعال ما رفته اند تا اوضاع و احوال اردوهای راهیان نور را جویا شوند:

 

 

با سلام خودتان را برای دانش آموزان معرفی نمایید؟

شهرزاد محمدی نژاد دبیر آمادگی دفاعی مدرسه ام سلمه عالیشهر با سابقه 7 سال تدریس این درس.

نظر شما درباره ی اردوی راهیان نور چیست؟ تاثیر این اردوها را بر روی دانش آموزان چگونه ارزیابی می کنید؟

به نظر من فوق العاده است بسیار تاثیرگذار بوده و یک نیاز مبرم است با توجه به تبلیغات سوء دشمن در جهت خاموش کردن شعله ی شهادت و دفاع مقدس و همچنین فرهنگ ایثار و جان فشانی این یک قدم بسیار بزرگ برای آگاهی دادن به نسل نوجوان کشور ماست اطلاع و آگاهی از نزدیک و به صورت شهودی تاثیر خیلی بیشتری خواهد داشت حضور افرادی که خودشان مستقیما در جنگ بوده اند و نقل روایتشان در کنار دانش آموزان بسیار جذاب بوده و به دل می نشیند.

این اردوها می تواند چه کمکی به دانش آموزان کند؟

به آنها آگاهی می دهد که بتوانند قهرمانان کشور خود را به خوبی بشناسند الگوهایی مناسب برای رشد و تکامل خود پیداکنند و همچنین از شخصیت های بزرگ کشورمان شیوه ی درست زندگی را فرابگیرند و بدانند که این دنیا علاوه بر بعد مادی از یک بعد معنوی نیز برخوردار است و همچنین از آنجایی که شنیدن با دیدن فرق دارد و همینطور که شنیده اید می گویند شنیدن کی بود مانند دیدن دانش آموزان در این اردوها می توانند از نزدیک این جان فشانی ها را لمس کنند.

با توجه به اینکه شما از ابتدا در این اردوها حضور داشته اید پیشنهادتان را برای بهتر شدن این اردوها بفرمایید؟

استفاده از راویان و روحانیان خبره در این اردوها بسیار می تواند تاثیرگذار باشد همچنین برنامه های فرهنگی خوب اردوها و  اینکه مدت زمان اردو را زیاد نموده تا دانش آموزان بتوانند از منطقه عملیاتی طلاییه  نیز بازدید نمایند.

یک خاطره از اردوی راهیان نور برای ما تعریف نمایید؟

روزی که در کنار اروند رود رفته بودیم روز بسیار گرم و آفتابی بود ولی حس و حال اینکه در این رود جوانانی از استان خودمان خفته اند باعث فراموشی این گرما می شد و همه با عشق و اشک سخنان راوی را می شنیدند.

یک جمله برای توصیف راهیان نور بفرمایید؟

راهیان نور به طور قطع می تواند راهی باشد از تاریکی های ذهنی به سوی نور و روشنایی. و اینکه این سفر سفر عشق است

گر دل شیر نداری سفر عشق مرو

با تشکر از اینکه وقتتان را در اختیار ما قرار دادید.

برچسب ها: مصاحبه اردوی راهیان نور،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1392/09/8 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)

برچسب ها: دلنوشته، راهیان نور،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1392/09/8 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
به مناسبت هفته بسیج نشست سیاسی روشنگری با حضور جناب سرهنگ حاجیانی در واحد مقاومت حضرت مریم (س) برگزار گردید.
در این نشست جناب سرهنگ به اهداف و تاثیرات تشکیل بسیج مستضعفین به دستور حضرت امام (رحمه ا...) پرداختند ایشان در این برنامه تاکید نمودند به نظر ما بسیج یك حركت منظم و سازمان یافته اجتماعی است كه با توجه به فرهنگ هر جامعه و به اشكال

 مختلفی در اثر شرایط خاصی مانند جنگ ، حوادث غیر مترقبه و حتی در زمان صلح و آرامش به صورت آماده باش بوجود می آید .

دفاع از مقدسات و ایدئولوژی اسلام ایجاب می کند که در مقابل خطراتی که آن را تهدید می کند به گونه ای منطقی و شیوه ای صحیح یا آن خطر برخورد کرد .امام خمینی(ره)در مورد اهمیت و ضرورت تشکیل بسیج فرمودند:«دفاع از اسلام و کشورهای اسلامی امری است که در مواقع خطر ،تکلیف شرعی و الهی و ملی است و برتمام قشرها و گروه ها واجب است  »
« بسیج نهادی است تحت فرماندهی مقام معظم رهبری كه هدف آن نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و جهاد در راه خدا و

 گسترش حاكمیت قانون خدا در جهان طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و تقویت كامل بنیه دفاعی از طریق همكاری با سایر نیروهای

 مسلح و همچنین كمك به مردم هنگام بروز بلا و حوادث غیر مترقبه می باشد . »

در ادامه ایشان به مسائل سیاسی روز کشور پرداخته و ضمن تبریک به تیم مذاکره کننده ژنو تاکید نمودند این مذاکرات نباید این مسئله را از خاطر ما ببرد که حقوق و ارزش های خود را زیر پا بگذاریم ملت ایران هیچ گاه تن به ذلت نخواهند داد و هیچ گاه زیر بار حرف زور نخواهند رفت و قطعا تیم مذاکره کننده این موارد و این خواسته های ملت ایران را فراموش نخواهند کرد.
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1392/09/5 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
با توجه به نزدیک شدن به اعزام دانش آموزان برای حضور در اردوهای راهیان نور خبرنگار ما سراغ یکی از این دانش آموزان رفتند:

با سلام خدمت شما دوست عزیز لطفا خودتان را معرفی بفرمایید؟
سارا امجدیان دانش آموز دوم انسانی مدرسه ام سلمه عالی شهر.
شما امسال به اردوی راهیان نور می روید احساس خود را بفرمایید ؟
احساس بسیار خوبی دارم چون میخواهم به زیارت شهدا بروم همانطور که شنیده ام می گویند کسانی که به این سفر می روند دعوتنامه های خود را از شهدا می گیرند من هم احساسم بر این است که دعوتنامه های ما رو اونها امضا کردند به همین خاطر احساس بسیار خوشایندی دارم چون فک میکنم که شهدا ذره ای کوچک هم به فکر من بوده اند.
به نظر شما راهیان نور چگونه می تواند باشد؟
تا به حال به این سفر نرفته ام و برای اولین بار است که در این اردوها حضور پیدا میکنم از دوستان سال قبل سوالات زیادی پرسیده ام و تعریفات زیادی شنیده ام هر لحظه مشتاق هستم که لحظه اعزام فرا برسد. همین که داریم به جایی میرویم که روزگاری محل گذر قهرمانانی چون شهید ماهینی شهید چمران و شهید همت است بسیار حس غرور میکنم.
تاثیر این اردوها را بر دانش آموزانی مثل خود چگونه میبینید؟
قطعا این اردوها انسان را حتی برای لحظه ای هم که شده به فکر می اندازد. اینکه تا به حال برای کشورمان چه کرده ایم؟ برای شهدا چه؟ فردا چگونه پاسخ آنها را خواهیم داد؟
اگر برای پرسش هایمان پاسخ خوبس پیدا کردیم که چه بهتر اما اگر به پاسخی نرسیدیم قطعا روش زندگیمان را تغییر خواهیم داد و این تاثیر گذاری بسیار عالی است.
شما خودتان برنامه خاصی برای این اردوها دارید؟
به زیارت شهدا که میرویم اینکه بتوانم خودم را پیدا کنم برایم بزرگترین برنامه است.
یک جمله برای توصیف راهیان نور بفرمایید؟
راهیان نور پلی است از گناه و سردرگمی برای رسیدن به خدا.
با تشکر از اینکه وقتتان را در اختیار ما قرار دادید با ارزوی موفقیت در کلیه ی مراحل تحصیل برای شما.

فاطمه حسین پور خبرنگار افتخاری مدرسه ام سلمه عالیشهر.
برچسب ها: مصاحبه در خصوص اردوی راهیان نور،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1392/09/5 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
(تعداد کل صفحات:2)      1   2