تبلیغات
رهپویان خورشید - مطالب بهمن 1392

 
میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد. برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه مدیران حلقه صالحین سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد
دانش آموزان بوشهری در مدرسه راهنمایی ام البنین بازارچه ای از صنایع دستی و کارهای عملی خود برگزار نمودند . این بازارچه که با حضور جناب آقای موحدی معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان افتتاح گردید شامل جشنواره غذا فروش کاردستی و صنایع دستی درس حرفه و فن پخت و پز نان محلی و آموزش قالی بافی بود. در این برنامه پس از قرائت قرآن و اجرای دکلمه به زبان محلی دانش آموزان به اجرای سرود پرداختند در پایان برنامه مسئولان با بازدید از نمایشگاه به خرید صنایع دستی پرداختند. خانم مزارعی فرمانده واحد این مدرسه عنوان نمودند هزینه های کسب شده از فروش این محصولات به دانش آموزان بی بضاعت مدرسه اهدا می گردد.

برچسب ها: بازارچه، کار و فناوری،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1392/11/27 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)

برخی پول پرستان از دخترها به عنوان کالای تبلیغاتی برای پرفروش کردن مجلات افزایش تماشاچیان فیلم و جلب مشتری به سوی مغازه خود استفاده می کنند.
این سخن را از خود نمی گویم از آنجا می گویم که بر سر در مغازه های شهر می نویسند به 2 نفر خانم با ظاهر مورد نظر جهت فروشندگی نیازمندیم یا به دو نفر خانم خوش زبان برای بازاریابی نیازمندیم....
به راستی چه کسانی زمینه این سوء استفاده را فراهم کرده اند؟؟؟ آیا دخترانی که خود را از نگاه های آلوده حفظ نمی کنند. در این میان مقصر نیستند؟؟؟ بسیاری از تجار جهان ، از زن برای فروش کالا استفاده میکنند. عکس بدن آنها را روی جوراب و... می اندازند یا او را در کنار اشیاء قرار ، و اما مردها در حقیقت عکس زن را می خرند نه کالا را ...
اما ناراحتی من از تاجران جهانی نیست از تجار کشور خودم ایران است کشوری که مردمانش اسم مسلمان بودن را به یدک می کشند اما ... از تبلیغات تلویزیونی ایران شروع میکنم تا شاید مسئولان ما قدری به فکر وادار شوند چند شب پیش تبلیغ یک خمیردندان ایرانی را می دیدم در این آگهی از یک خانم برای اجرای نقش استفاده شده بود که در یک صحنه بسیار جذاب قسمتی از لب و صورت این خانم به نمایش گذاشته شد صحبت من با این آگهی ساز محترم این است اگر در این صحنه به جای این خانم از یک آقا استفاده می شد چه اتفاقی می افتاد؟؟؟ خوب جواب را خودم می دانم مشتری این آگهی بسیار کاهش می یافت 
در صحنه ای دیگر یکی از خانم ها سوار بر دوچرخه به اجرای نقش تبلیغاتی می پردازند اولین اقدامی که در این صحنه انجام می گیرد تبلیغ دوچرخه سواری بانوان در عموم است به طوری که این امر را برای افراد جامعه یک چیز بسیار عادی تلقی کرده و قطعا در روزهای آینده شاهد ترویج این فرهنگ خواهیم بود ...
حال روی صحبتم با خانم هایی است که خود را در این عرصه ها قرار می دهند بانوی ایرانی آن زمان که دین ما اخطار داد برای این موضوع بود که از ابهت و احترام شما کاسته نشود اما خودت نخواستی خودت نخواستی که همانگونه محترم بمانی خودت خواستی که اینگونه امروز بر سر در مغازه ای بنویسند :


حتما تا به حال داستان تمام بانوان ایرانی ملکه هستند را شنیده ای انگار خودت نمیخواهی ملکه باشی و ملکه بمانی اما اگر تو دوست نداری حداقل حواست به آنهایی که دوست دارند ملکه باشند باشد که اگر یکی از ما راهی غیر از این را برویم به همه لطمه می خورد حواست باشد که خشک و تر با هم می سوزند.
نکته مهم : آیا آمار مصدومین « ترکش نگاه » را دارید؟؟؟ آیا ضایعات « تیرهای مسموم نگاه » را می شناسید ؟؟؟ آیا میدانید چه تعداد ، مبتلایان به ویروس هوس در بستر نگاه آرمیده اند ؟؟؟ خواهران ما باید در « سنگر حجاب » موضع بگیرند و برادران ما باید با « واکسن تقوا » خود را واکسینه کنند . و گرنه عوارض « نگاه » و « بدحجابی » دامن دو طرف را می گیرد.

برچسب ها: زن ایرانی، کالای تبلیغاتی، حجاب، عفاف، استخدام زنان، ترکش نگاه، واکسن نگاه،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1392/11/25 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1392/11/23 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
ویژه برنامه دهه فجر انقلاب اسلامی در واحد مقاومت هنرستان محدثه با حضور جناب آقای سلیمی فرد رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان و جمعی از مسئولین برگزار گردید. در این مراسم خانم ربیعانی مدیر مدرسه ضمن خیر مقدم به مسئولین و تشکر از حمایت های بی دریغ آنان افزودند زحمات مربیان و دانش آموزان این هنرستان در سال تحصیلی را میتوانید در نمایشگاه ببینید ایشان با اشاره به اینکه دانش آموزان این هنرستان تا کنون اقدام به برگزاری 3 نمایشگاه نموده اند افزودند در این فروشگاه با فروش کارهای دستی دانش آموزان این مدرسه و اهدا هزینه آن به نیازمندان هنرستان سعی در ترویج فرهنگ کمک و همیاری نموده ایم. در ادامه آقای سلیمی فرد رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان با تشکر از مدیریت و معلمان و دانش آموزان این هنرستان جهت برگزاری این برنامه بسیار زیبا ضمن تبریک دهه فجر به همه مدعوین محترم به نقش دانش آموزان در پیروزی انقلاب اشاره نمودند ایشان دانش آموزان را در تمام عرصه ها عنصری مهم معرفی نموده و به افزودند امروزه نیز شما می توانید با هدایت ها و رهنمودهای مربیانتان زمینه ساز فردایی بهتر برای کشور باشید. در ادامه با افتتاح این فروشگاه مسئولین از آن بازدید نمودند . این فروشگاه به مدت 2 روز دایر می باشد و شامل غرفه های شیرینی پزی ، غذاهای محلی ، کیف دوزی ، ساخت انیمیشن ، جعبه سازی و... می باشد.همچنین بازدید برای عموم آزاد است. برای دیدن تصاویر می توانید به ادامه مطلب مراجعه نمایید.


ادامه مطلب

برچسب ها: ویژه برنامه، دهه فجر، فروشگاه،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1392/11/20 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
به مناسبت ایام ا... دهه فجر و مصادف شدن آن با ولادت امام حسن عسکری (علیه السلام) مراسم جشن بسیج دانش آموزی شهرستان در واحد مقاومت ام کلثوم برگزار گردید در این مراسم خانم قربانی مدیر مدرسه ضمن تبریک این ایام و خیر مقدم به  مسئولین دهه فجر را دهه کرامت و اقتدار ایرانیان معرفی نموده و دانش آموزان را جهت حضور هر چه با شکوه تر در برنامه های جشن انقلاب تشویق نمودند. در ادامه دانش آموزان به اجرای سرود همگانی پرداخته و ویژه برنامه هایی به همین مناسبت برگزار گردید. در این مراسم جناب سرهنگ واعظی نیز به ارکان اصلی انقلاب پرداختند ایشان از جمله عوامل موفقیت انقلاب را ایمان مردم و وحدت کلمه معرفی نموده و رهبری امام خمینی (ره) را عامل اصلی پیروزی این انقلاب دانستند.


برچسب ها: جشن میلاد، امام حسن عسکری (ع)،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1392/11/20 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
همزمان با ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی در کلیه ی مدارس دبیرستان شهرستان بوشهر نمایشگاهی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی ، آسیب های اجتماعی روز کشور و دستاوردهای علمی و فرهنگی دانش آموزان برگزار گردیده است. 
این نمایشگاه ها علاوه بر غرفه فروش محصولات فرهنگی و کتاب شامل دستاوردهای دانش آموزان مدارس اردوی راهیان نور ، غرفه اقتدار و انقلاب اسلامی و جنگ نرم می باشد. این نمایشگاه ها که با حضور مسئولین استانی افتتاح گردیده است در مدارس همچنان ادامه دارد.
برای دیدن تصاویر میتوانید به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

ادامه مطلب

برچسب ها: نمایشگاه، دستاوردهای انقلاب، دفاع مقدس، آسیب های اجتماعی، دهه فجر،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1392/11/20 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
در ایام ا... دهه فجر حوزه دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها) اقدام به برگزاری کارگاه های عفاف و حجاب ویژه اعضای حلقه صالحین مدارس خاص نموده است. این کارگاه ها با حضور مسئول تعلیم و تربیت ناحیه بوشهر جناب آقای شهسوار برگزار گردید.از اهداف برگزاری این کارگاه میتوان به آشنایی دانش آموزان با فلسفه حجاب و عفاف و آثار و پیامدهای بدحجابی در جامعه اشاره کرد . در این کارگاه ها دانش آموزان علاوه بر آشنایی با فلسفه حجاب با نحوه برخورد صحیح و امر به معروف با افراد جامعه نیز آشنا می شوند از جمله برنامه های این کارگاه ها میتوان به جلسه پرسش و پاسخ بین دانش آموزان و مربیان اعزامی نیز اشاره نمود.

برچسب ها: کارگاه عفاف و حجاب،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1392/11/18 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
روز پنج شنبه با حضور جناب آقای موحدی معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش استان بوشهر و جناب سرگرد شیخیانی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر آزمون لیگ علمی امیدان برگزار گردید. به منظور تقویت بنیه علمی دانش آموزان بسیجی در شهرستان و همچنین ایجاد رقابتی علمی و سالم در بین دانش آموزان مقطع ابتدایی حوزه دانش آموزی فاطمه زهرا (س) شهرستان بوشهر اقدام به برگزاری آزمون علمی نمودند.
این آزمون با حضور بیش از 1000 نفر از دانش آموزان دختر شهرستان در مصلی نماز جمعه برگزار گردید. این آزمون که در سه مرحله استانی و شهرستانی و کشوری برگزار می گردد دارای جوایز بسیار ارزنده ای بوده و همچنین دانش آموزان می توانند سطح علمی خود را نسبت به سایر دانش آموزان در کشور بسنجند. 

برچسب ها: لیگ علمی امیدان،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1392/11/18 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
حوزه دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها) به منظور آشنا سازی دانش آموزان نخبه بسیجی با نحوه اجرای طرح های علمی در استان و پشتیبانی مالی از طرح ها اقدام به برگزاری نشست علمی با حضور مدیر دفتر نخبگان و همکاری های علمی شهید فهمیده استان بوشهر نمود.
آقای چاهیبخش ضمن تبریک به مناسبت ایام ا... دهه فجر و روز علم و فناوری فضایی عنوان نمودند با توجه به سخنان مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) که فرموده اند جوانان ما باید با حرکتی جهادی ، علم را به فناوری و فناوری را به صنعت و صنعت را به توسعه کشور وصل و مرتبط نمایند. یکی از اهداف دفتر نخبگان را پیرو همین فرمایش رهبر مطرح نموده ایشان با اشاره به اینکه دفتر نخبگان مدت 2 سال است که در استان تاسیس گردیده است از فعالیت های این دفتر برای دانش آموزان سخن گفتند.
چاهیبخش در ادامه خدمات ارائه شده دفتر را معرفی نمودند از جمله این خدمات میتوان به پشتیبانی مالی از طرح های علمی دانش آموزان و دانشجویان و همچنین برگزاری هسته های علمی و همایش ها و نمایشگاه ها و... اشاره نمود.
در پایان دانش آموزان با سوالات خود با نحوه ی همکاری دفتر نخبگان آشنا شده و تعیین گردید دانش آموزانی که دارای طرح های علمی می باشند با ارائه طرح به دفتر نخبگان از پشتیبانی های مالی جهت اجرای طرحشان برخوردار گردند.


برچسب ها: نشست علمی، روز فناوری فضایی،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1392/11/18 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
در سومین روز دهه فجر و به مناسبت روز فناوری فضایی 90 نفر از دانش آموزان حلقه صالحین مدارس خاص شهرستان بوشهر از نیروگاه اتمی بازدید نمودند. در این برنامه که به منظور افزایش سطح علمی و مهارتی و اطلاعاتی دانش آموزان برگزار گردیده بود  دانش آموزان ضمن آشنایی با اجزای نیروگاه اتمی بوشهر و نحوه کارکرد آنها با اهداف احداث این نیروگاه نیز آشنا شدند.  این برنامه با معرفی  شهدای هسته ای استان بوشهر و کشور به دانش آموزان و فعالیت های چشمگیر آنان در راه اندازی این شاخه از علم در کشور و پخش فیلم نحوه آماده سازی نیروگاه اتمی بوشهر ادامه یافت.در پایان دانش آموزان با توضیحات خانم مهندس حمیدی و ماکت های نیروگاه با  نحوه عملکرد و وظیفه اصلی نیروگاه آشنا شدند.برچسب ها: بازدید علمی، دانش آموزان، بوشهری، از، نیروگاه اتمی بوشهر،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1392/11/14 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
به مناسبت دهه فجر و پیروزی انقلاب جشن بادکنک ها ویژه دانش آموزان بسیجی مقطع ابتدایی شهرستان بوشهر در کنار ساحل برگزار گردید. در این برنامه آقای شهابی جانشین فرماندهی بسیج سپاه ناحیه بوشهر ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از مسئولین محترم و دانش آموزان عزیز که در کلیه ی برنامه های بسیج همکاری فراوانی داشته اند و همچنین با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام ا... دهه فجر دانش آموزان را امیدان انقلاب معرفی نمودند. ایشان با اشاره به ورود تاریخی امام (ره) به کشور این ورود را نقطه عطفی در تاریخ ایران و انقلاب معرفی نمودند در ادامه ضمن تاکید به نقش رهبری در کلیه ی مراحل این انقلاب تا پیروزی آن به ارزشمندی این نقش در این دوره اشاره کردند. در ادامه دانش آموزان به اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی از جمله نقاشی ، طناب کشی و بادکنک پرداختند و حاج آقا بردستانی با اجرای برنامه ای شاد و مفرح شادابی و نشاط را به دانش آموزان هدیه کردند . در پایان مراسم از دانش آموزان برتر در رشته های نقاشی ، طناب کشی و بادکنک تقدیر و تشکر شد.
برچسب ها: جشن بادکنک ها، ویژه دهه فجر، مسابقه نقاشی، مسابقه طناب کشی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1392/11/13 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)

در دوازدهم بهمن ماه همزمان با ورود امام خمینی (ره) به ایران زنگ انقلاب در مدارس دخترانه شهرستان بوشهر نواخته شد. این زنگ در مدرسه زینبیه با حضور جناب سرگرد شهابی جانشین فرماندهی بسیج  سپاه ناحیه بوشهر نواخته شد آقای شهابی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه فجر زنده نگه داشتن این دوره را از وظایف تک تک افراد جامعه دانسته و خاطر نشان نمودند زنده نگه داشتن این انقلاب رعب و وحشت را در دل دشمنان ایجاد نموده و به آنان می فهماند که تا زمانی که سایه ی مقام معظم رهبری بر سر این کشور است و تا وقتی که این ملت خون شهدا را از کربلا تا شهدای هشت سال دفاع مقدس فراموش نکرده اند کلیه ی مردم و همه ایرانیان پای این انقلاب و نظام ایستاده اند چرا که آن را ارزان به دست نیاورده اند که ارزان از دست بدهند.برچسب ها: زنگ انقلاب، در مدارس، شهرستان بوشهر، دوازده بهمن،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1392/11/13 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
"ما انقلاب كردیم كه واقعیت ها را تغییر دهیم، نه كه آنها را بپذیریم." شهید بهشتی


بهمن برای مردم ایران اسلامی واژه ای دوست داشتنی و خاطره انگیز است. بهمن برای ما تنها یک ماه در تقویم نمی باشد ، بهمن نقطه عطف و سرنوشت سازی در حرکت آزادگی و شرف ملت و مردم است. بهمن عصاره تمامی فریادها و دادخواهی های یک عمر ظلم و ستم و نامردمی هاست ، بهمن مرهمی است بر زخم های عمیقی که بر پیکره ی این امت طی یک دوره تاریک ستم شاهی وارد گشته است. بهمن نشانه ی کرامت و بلندای همت امت اسلامی این مرز و بوم می باشد.
بهمن نه تنها یک ارزش که نشانگر مجموعه ای از ارزش های والای انقلاب اسلامی است، ارزش هایی که پیام آور رهایی و رستگاری است. بهمن ماه هر سال یاد آور روزهایی پر التهاب و سخت است، روزهای مبارزه ، خون و ایستادگی ، روزهایی که با ایثارها و از خودگذشتگی های فراوان توام بود. بهمن ماه ، ماه شکوفا شدن و به ثمر نشستن سال های متمادی مبارزات آشکار و نهان مبارزان خداجو و حقیقت طلب می باشد. نقاط عطف این ماه را به درستی در یک دوره ده روزه به نام دهه فجر نامگذاری نموده اند. روز دوازدهم بهمن ماه سالروز ورود تاریخی و تاریخ ساز حضرت امام (ره) به میهن اسلامی تا بیست و دوم بهمن ماه ، روز سرنگونی رژیم ستم پیشه و پیروزی ملت و امت اسلامی ، حضرت امام (ره) انقلاب را انقلاب نور نامیدند و به همین مناسبت این دهه را فجر و روشنایی و سپیده انقلاب اسلامی نامگذاری کردند. این تسمیه به فجر و نور نیز با تعالیم و آموزه های قرآنی و الهی ؛ پیوندی استوار و عمیق دارند. در قرآن کریم تنعا یک راه هدایت و نورانی وجود دارد که اختصاص به خدا محوری دارد و راه های دیگر ظلمت و گمراهی است، لذا در نهضت مردم ایران آنان مسیرهای انحرافی و کج راهه ها را کنار زده و طریقه نور را برگزیدند. از سوی دیگر قرآن کریم ورود و ظهور حق را با نابودی باطل همراه می داند، وقتی خدا و جلوه های او بروز و ظهور پیدا می کند ، مظاهر باطل و ناحق محکوم به نابودی و نیستی می گردند. در این سرزمین جلوه های خدا و نورانیت او نمایان گشت ، یعنی در سایه ی ایمان و اعتقاد مردم ، رهبری الهی و تعالیم دینی زمینه تغییر و تحول به وجود آمد . قرآن شریف تغییر و تحول در هر قوم و مردمی را منوط به تغییر نفوس و مردمان آن دیار می داند. مردم و ملت شریف ایران به دلیل ریشه های عمیق و دقیق دینی و الفتی که با اهل بیت علیهم السلام داشتند و به واسطه روشنگری ها و هدایت حضرت امام (ره) به انتخاب گری پرداختند و انقلاب اسلامی را برای حیات و بقا خود برگزیدند. بهمن ماه پایداری و یادآوری مردم است ، ماه میثاق و تجدید عهد با آرمان ها و ارزش های امام و رهبری فرزانه این حرکت الهی است.
برچسب ها: دهه فجر، دوازدهم بهمن، بیست و دوم بهمن،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1392/11/11 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)
اولین تجمع دانش آموزان اردوی راهیان نور شهرستان بوشهر در کارگاه ساخت ضریح خیمه گاه حضرت ابوالفضل (ع) برگزار گردید. این برنامه  به منظور بازدید دوباره دانش آموزان شرکت کننده در اردو و همچنین تجدید خاطرات این سفر معنوی و میثاق دوباره با شهدا برگزار گردیده بود . مراسم  با قرائت زیارت عاشوراو اجرای مداحی توسط برادر عطایی ادامه یافت. در پایان مراسم آقای شهابی جانشین فرماندهی بسیج سپاه ناحیه بوشهر  ضمن تشکر و قدر دانی از همه دانش آموزان اردوی راهیان نور و همچنین تشکر از خانواده های محترم دانش آموزان که در تمام مراحل اردو یار و مشوق دانش آموزان بودند افزودند حضور امروز در این مراسم معنوی از ثمرات و برکات همین سفر نورانی شما بوده است . این شهدا هستند که با فانوس خود راه راست را برای ما روشن می کنند و نشان دهنده مسیر ما می باشند در ادامه ایشان با اشاره به اجر و قرب شهدا افزودند امروزه وظیفه شما امر به معروف و نهی از منکر می باشد شما پس از حضور در سرزمین های مقدس جنوب دیده اید که جوانان چگونه برای دفاع از ناموس خود جان خود را فدا کرده اند امروزه نیز کشور ما نیاز به چنین جان فشانی هایی دارد اما در زمینه جنگ نرم. ایشان در ادامه ضمن اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی و فارسی زبان ماهواره ای اثرات تخریبی زیادی بر جوانان ما داشته است افزودند هر یک از شما می توانید افسر جوان این جبهه علیه دشمن باشید و به نوبه خود از فرهنگ و هویت ملی خود دفاع کنید.در پایان جناب آقای شهابی ضمن تشکر و قدردانی از مربیان محترم مدارس افزودند شما مربیان عزیز الگوی تربیتی و فرهنگی دانش آموزان ما هستید.


برچسب ها: تجمع دانش آموزان، اردوی، راهیان نور،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1392/11/7 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)