تبلیغات
رهپویان خورشید - وی چت، فیس بوکی کوچک

 
میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد. برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه مدیران حلقه صالحین سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد

وی چت یک ابزار پیام رسان با تمام ویژگی ها و امکانات مختلف است که کاربران به واسطه آن می توانند با دوستان خود ارتباط گسترده ای بصورت هم زمان برقرار کنند اگر می خواهید با دوستان خود در ارتباط باشید، آن هم همیشه و با کمترین هزینه برای دوستان و اقوام تان عکس و فایل بفرستید! با آنها تماس ویدیویی و صوتی برقرار کنید ، می توانید از وی چت استفاده کنید. در اصل وی چت یک شبکه اجتماعی به ظاهر کاملا خصوصی است که با توجه به سرویس هایی که در آن گنجانده شده است می توان به راحتی و از طرق مختلف با دوستان و اقوام تان در ارتباط باشید البته بر روی بستر اینترنت موبایل خود و با سیستم عامل های اندروید، سیمبیان، آی او اس و... هم اکنون سرویس های پیام رسان مختلفی همچون واتز آپ ، وکسر ، آی ام او ، وایبر و... وجود دارند که هر یک از آنها به خاطر یک ویژگی مطرح و مورد استفاده قرار می گیرنداما وی چت ابزاری است که با آن می توانید همه سرویس های مبتنی بر چت را داشته باشید آن هم در یک شبکه اجتماعی  ، یک پروفایل از خود بسازید و دوستان خود را به پیام رسان وی چت دعوت کنید تا در آنجا با آنها در ارتباط باشید و یا عکس و فیلم برای هم ارسال کنید. به صورت انفرادی و یا گروهی چت کنید . در مورد عکس ها و نوشته های دوستان تان کامنت بنویسید و لایک کنید.
و اما معایب و تهدیدات 
همانگونه که از وی چت به عنوان یک شبکه اجتماعی سیار یاد می شود پس می توان نتیجه گرفت تمامی خطرات و تهدیداتی که متوجه ما در شبکه های اجتماعی چون فیس بوک و... می باشد عینا در سیستم وی چت با ما همراه است . پس در این مقاله نیز به مختصری از این تهدیدات اشاره خواهیم کرد:
شرط احتیاط:  قرار دادن اطلاعات ملی یک کشور و یا اطلاعات خصوصی انسانها بدون ملاحظه در اختیار سرورهای جهانی و دید همگان عقلا کار اشتباهی است و این احتیاط قطعا ارتباطی به دین و مذهب و گرایش سیاسی افراد ندارد.
سوال : کدامین اطلاعات ؟ آیا میدانید عکسهای خصوصی و خانوادگی آپلود شده شما در شبکه های اجتماعی نقطه به نقطه مورد روانشناسی محققین و متخصصینی قرار میگیرند که در خدمت سازمانهای جاسوسی هستند؟ آیا میدانید در یک عکس ساده با اعضای خانواده یا دوستان ، مسائلی چون فرهنگ و گرایشات و روحیات و ده ها نکته دیگر از روحیات شما مثل طبقه اقشار جامعه و... قابل استخراج است؟ پس نفی نمودن فعالیت و تبادل اطلاعات در شبکه های اجتماعی مثل وی چت و فیس بوک به دلیل خطرات فراوان به اشتراک گذاری اطلاعات افراد نیز می باشد و نه صرفا مسائل دینی یا اخلاقی.
نتیجه این مثال را مر حله به مرحله ببینیم:
1- سوال : به چه می اندیشی ؟
2- جواب : به یک شغل خوب 
3- سرور بانک اطلاعات : به تعداد بیکاران کشور ایران یک نفر اضافه شود
4- گزارش ماهیانه : در آبان ماه سال 92 از تعداد 2 میلیون عضو وی چت 500 هزار نفر در گیر معضل بیکاری هستند.
5- عملیات : ارسال گزارش به کارشناسان سازمانهای اطلاعاتی 
6- تحلیل سازمان : بر روی این تعداد جوان بیکار می توان برای فلان موضوع سرمایه گذاری کرد با این ملاحظه که تعداد 500 هزار جوان بیکار از برنامه وی چت استفاده می نمایند که با ساتفاده از مکان یاب برنامه میتوان به راحتی آدرس آنها را به دست آورد!!!!
نتیجه اخلاقی :
به راحتی یک جوان بیکار آمادگی همه چیز را برای کسب در آمد داراست آدرس محل زندگی و ده ها اطلاعات دیگر مثل رزومه و سوابق علمی و کاری خود را در اختیار سرویسهای اطلاعاتی دنیا قرار داده است.
حال فقط همان سوال اول مثال را در ذهن و 10 سوال مشابه دیگر گسترش دهید به عمق فاجعه خواهید رسید؟؟؟
برچسب ها: وی چت، واتز آپ، فیس بوک، معایب وی چت، تهدیدات وی چت،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 1392/10/14 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)