تبلیغات
رهپویان خورشید - انتقاد از یک کارگردان ایرانی

 
میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد. برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه مدیران حلقه صالحین سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد
فیلم گشت ارشاد فیلمی بود که همه را به خنده واداشت اما آیا پشت این خنده ها قدری هم تفکر کردیم؟؟؟!!!

شاید ما در این مرتبه نباشیم که بتوانیم به نقد فیلم بپردازیم اما فیلمی را که قصد نقد برخی از جنبه های آن دارم چیزی است که شاید بیشتر ما آن را دیده باشیم و چون از یک کارگردان محترم ایرانی توقع این چنین برخوردی را نداشتم به نقد کشیدم شما دوستان نیز می توانید در این خصوص برای ما نظر بگذارید.
فیلم گشت ارشاد فیلم طنزی بود که به کارگردانی سعید سهیلی بر روی پرده سینما رفت . خارج از کلیه ی نقدهای سینمایی که به این فیلم شد اینبار میخواهم فیلم را از منظر دیگری نقد کنم همه ما در این فیلم دیدیم که بازیگران محترم فیلم با حرکات صحبت ها و طرز پوشش خود این عملیات روانی را در مخاطب ایجاد کرده که گشت ارشاد به ارگان بسیج ربط دارد شاید ما هنگام تماشای این فیلم متوجه این موضوع نشدیم اما ناخواسته در ذهن کلیه ی افراد جامعه القا شد که ... آقای سهیلی گشت ارشاد را به آسانی به بسیجیان و ارگان بسیج نسبت داد در صورتی که چنین نیست همه عزیزان متوجه این موضوع هستند که گشت ارشاد مربوط به ارگان محترم نیروی انتظامی می باشد (درست است که امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است اما بحث ارگان که پیش می آید می توان گفت این وظیفه مهم را بر عهده ارگان محترم نیروی انتظامی قرار داده اند) اما در این فیلم ما هیچ آرم یا نشانی از این ارگان ندیدیم و تنها قسمت فیلم که از نظر من آقای سهیلی جهت تبرئه خود از آن استفاده کردند در یک قسمت آن بود که پلاک یکی از ماشین ها به رنگ پلاک نیروی انتظامی بود اما آیا در فیلم کسی به رنگ پلاک ماشین ها دقتی می کند؟؟ اما به لباس پوشیدن افراد چطور؟ به چفیه انداختنشان چطور؟ به صحبت هایشان چطور ؟ حال اینکه از یک کارگردان محترم ایرانی که ادعای فرهنگ سازی دارند و یک نفر اهل فرهنگ ایران چنین توقع و انتظاری نمی رفت اگر ما خودمان اینگونه قصد تخریب داشته باشیم پس چه انتظاری میتوانیم از سایر کشورها داشته باشیم...؟ 


برچسب ها: تحلیل و بررسی فیلم گشت ارشاد، فیلم گشت ارشاد،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1392/10/9 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)