تبلیغات
رهپویان خورشید - بنویس

 
میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد. برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه مدیران حلقه صالحین سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد

بنویس از غم آیینه و گل

بنویس از سپر سینه و گل

بنویس عشق دگرگون شده است

چهره آیینه گلگون شده است

بنویس از غم هجران بنویس

باز از داغ جماران بنویس


امشب که داشتم سایت های مذهبی رو رصد میکردم و پیگیر بودم که خدایا درباره رحلت امام را حل چی بنویسم نمیدونستم که از کجا باید شروع کرد و چه نوشت همه وبلاگ ها و وب سایت ها از تاریخ و نحوه رحلت سخن گفته اند توجهم به شعری در وب سایت شهید آوینی افتاد که بسیار جالب بود تصمیم گرفتم که اونو انتشار بدم و آخر شعرم چند تا از خاطرات امام راحل (ره) رو نوشتم که دوستان دوست دارن مطالعه کنن و ان شاا... که پیرو راستین حضرت باشیم.

امام:
من به خال لبت اى دوست گرفتار شدم
چشم بیمار تو را دیدم و بیمار شدم

رهبری:
تو که خود خال لبی از چه گرفتار شدی؟
تو طبیب همه ای، از چه تو بیمار شدی؟
امام:
فارغ از خود شدم و کوس اناالحق بردم
همچو منصور خریدار سرِ دار شدم

رهبری:
تو که فارغ شده بودی زِ همه کون و مکان
دار منصور بریدی همه تن دار شدی

امام:
غم دلدار فکنده است به جانم شررى
که به جان آمدم و شهره بازار شدم

رهبری:
عشق معشوق و غم دوست بزد بر تو شرر
ای که در قول و عمل شهره بازار شدی

امام:
درِ میخانه گشایید به رویم، شب و روز
که من از مسجد و از مدرسه، بیزار شدم

رهبری:
مسجد و مدرسه را روح و روان بخشیدی
وه که بر مسجدیان نقطه پرگار شدی

امام:
جامه زهد و ریا کَندم و بر تن کردم
خرقه پیر خراباتى و هشیار شدم

رهبری:
خرقه پیر خراباتی ما سیره توست
امت از گفته دُر بار تو هشیار شدی

امام:
واعظ شهر که از پند خود آزارم داد
از دم رند مى‏آلوده مددکار شدم

رهبری:
واعظ شهر همه عمر بزد لاف منی
دم عیسی مسیح از تو پدیدار شدی

امام:
بگذارید که از بتکده یادى بکنم
من که با دستِ بت میکده، بیدار شدم

رهبری:
یادی از ما بنما ای شده آسوده ز غم
ببریدی ز همه خلق و به حق یار شدی


این آقا پدر شما هستند؟

یكبار یكی از مسئولان مملكتی ، در حالی كه پدر مسنشان هم با او بود، برای انجام كارهای جاری به خدمت حضرت امام رسیدند. پس از این كه از خدمت حضرت امام بازگشت، گفت:« می خواستم به حضور حضرت امام برسم، من جلو افتاده بودم و پدرم را از دنبال می آوردم. پس از تشرف، پدرم را به حضرت امام معرفی كردم. حضرت امام نگاهی كردند و فرمودند: « این آقا پدر شما هستند؟(پس چرا شما جلوتر از او راه افتادی و وارد شدی؟

 

امام خمینی رحمت الله علیه در نامه ای كه از تركیه برای حاج آقا مصطفی (ره) فرستاده بود نوشت: اگر رضای خدا و امر می خواهید با مادر و خواهران و بستگان خوش رفتاری كنید.

امام خمینی (ره) وقتی كه به زیارت قبر استادش مشرف شد، قسمتی از عمامه اش را باز كرد و با آن گرد و غبار قبر استادش را پاك كرد.

حضرت امام مدت هفت سال در محضر استاد با احترام كامل و به حالت دو زانو نشست .

زهد و ساده زیستی

یكی از همراهان امام می گوید: در نجف اشرف ، حضرت امام (ره) شبها به اتاقی تشریف می بردند كه قسمتی از آن فرش مناسبی نداشت. روزی به ایشان گفتم: آقا! اجازه دهید یك فرش برای این جا تهیه كنیم. آن جا گلیم است و با این جا جور در نمی آید. حضرت امام فرمودند:«مگر این جا منزل صدراعظم است ؟» گفتم : از منزل صدراعظم هم بالاتر است. این جا منزل امام زمان (عج) است . امام امت (ره) فرمودند: «چه می گویی؟ در منزل امام زمان (عج) هم معلوم نیست چه فرشی افتاده است.

دوگناه

روزی من در «نوفل لوشاتو» به علت ارزانی ، حدود 2 كیلو پرتقال خریدم . فكر كردم چون هوا خنك است ، برای سه الی چهار روز پرتقال خواهیم داشت. حضرت امام با دیدن پرتقالها فرمودند «این همه پرتقال برای چیست ؟» من برای این كه كار خود را توجیه كنم ، عرض كردم : «چون پرتقال ارزان بود، این قدر را برای چند روز خریدم.» حضرت امام فرمودند: «شما مرتكب دو گناه شدید. یك گناه باری این كه ما نیاز به این همه پرتقال نداشتیم و دیگر این كه شاید امروز در نوفل لوشاتو كسانی باشند كه به علت گران بودن پرتقال نتوانسته باشند آن را تهیه كنند، و شاید با ارزان شدن آن، می توانستند مقداری از آن را تهیه كنند، در حالی كه شما این مقدار پرتقال را برای سه یا چهار روز، آن هم به جهت ارزان بودند آن خریده اید. ببرید مقداری از آن را پس بدهید!» گفتم: «پس دادن آنها ممكن نیست.» حضرت امام فرمودند: «باید راهی پیدا كرد.» عرض كردم: «چه كار می توانیم بكنیم؟» حضرت امام در جواب فرمودند : پرتقالها را پوست كنید و به افرادی بدهید كه تا حالا پرتقال نخورده اند. شاید از این طریق خداوند از سر گناه شما بگذرد

برچسب ها: رحلت امام،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1393/03/12 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)