تبلیغات
رهپویان خورشید - ضعف فرهنگی صدا و سیما و مسئولین از زبان استاد سینمای ایران

 
میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد. برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه مدیران حلقه صالحین سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد

این بار صدا و سیما و مسئولان کشوری از زبان یک استاد فرهنگ و سینمای ایران نقد می شوند . اقای حاتمی کیا چهره همیشه مدافع فرهنگ اصیل ایرانی در سینما و تلویزیون در برنامه راز گلایه های خود را عنوان نمودند در ادامه به این گلایه ها خواهیم پرداخت:
مرد فرهنگ ایران این بار بابت ساخت فیلم جدیدش در تیر رس انتقادات روشن فکران عرصه فرهنگ قرار گرفته البته ایشان هیچ وقت از این انتقادات واهمه ای نداشته و همیشه خود را برای این صحبت ها آماده کرده اند.
آقای حاتمی کیا عنوان نمودند چه دوست چه دشمن همه توجه دارند که چه میسازم و زیر ذره بینم.
بله راست میگویند عزیزان خوب متوجه هستند که فیلم از کرخه تا راین چه تاثیری بر جامعه داشته است خوب متوجه هستند بوی پیراهن یوسف  با جوانان ما چه می کند ؟؟
خوب نام آثار به نام پدر ، مهاجر ، آژانس شیشه ای و خاک سرخ را به خاطر سپرده و فراموش نخواهند کرد انگار آقایان ترسیده اند که این بار جشنواره فجر را با اهدافی متفاوت برگزار نمودند تا اقای حاتمی کیا در برنامه راز گلایه نمایند که اهداف فجر ما به فراموشی سپرده شده و آقایان از فجر انتظار اسکار را دارند.
انگار فراموش کرده اند از کجا به اینجا رسیده اند؟؟
ایشان در ادامه از برخوردها گلایه می کنند سایتی ایشان را نفوذی می نامد عده ای اورا مامور وزارت اطلاعات در فیلم به رنگ ارغوان خواندند عده ای او را چپی و عده ای اورا راستی او که همه اینها را تکذیب کرد اما برای ما این سوال مطرح شد که سود این همه عنوان را چه کسانی می برند مگر نه اینکه تنها فرهنگ ما و به خصوص دفاع مقدس ماست که در این میان متحمل ضررهای سنگینی خواهد شد؟؟
 
همین شد که امسال حضرت آقا سال را با عنوان فرهنگ مطرح کردند همان فرهنگی که حتی در افراد فرهنگی ما به فراموشی سپرده شده است آنجا که آقای حاتمی کیا عنوان نمودند احساس میکنم یتیم حوزه فرهنگی هستیم آنجا که ایشان در این حوزه راه را به تنهایی سپری می کنند حرف از تقدیر و تشکرها نیست که چرا در جشنواره فجر حاتمی کیا بالا نرفت حرف بر سر تفاوت فرهنگ در سال های اخیر است جایی که به او می گویند ساخت فیلم شهید چمران نشانه ی نا امیدی است و به قول ایشون این هویتی که داریم  هنوز، از اونجا سر چشمه می گیره . پس چرا عده ای قصد فراموشی این مسئله را دارند؟
گلایه ها فراوان بود از مسئولین فرهنگی گرفته تا مسئولین دولتی اما هزاران سوال بی پاسخ هم چنان در ذهن ها باقی ماند 
اینکه این تقابل فرهنگی به خصوص در فرهنگ مداران ما تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟
چه کسی پاسخگوی فرهنگ اصیل فراموش شده ماست ؟
مگر نه اینکه فرهنگ را با کارهای فرهنگی میتوان نگاه داشت اگر حاتمی کیا و حاتمی کیاها نباشند چه کسی باید این نقش را ایفا کند؟
حذف ابراهیم از سینما ضامن فرهنگ فراموش شده ماست ؟
حاتمی کیا میگوید اگر بخواهند هنوز هم میسازم فعلا نگرانیم بحرین و مسلمانانی است که فریادهای خاموششان را دنیا نشنیده است اما نگرانی ما فراموشی ابراهیم حاتمی کیاییست که سکوت های روشنش را هیچ کس نفهمیده است؟؟؟
و در آخر متشکریم ابراهیم آقا که نمیگذارید جای خالی حاج همت و مصطفی در بین نسل جوان احساس شود؟؟
متشکریم که دغدغه حضرت آقا در سال جدید یعنی فرهنگ دغدغه شما نیز هست که در همین ابتدای سال حرف هایتان را به همه زدید متشکریم که نگران فراموشی هویتمان هستید نگران ناراحتی های رهبرمان سید علی ....
برچسب ها: ابراهیم حاتمی کیا، استاد سینما، دغدغه فرهنگی، برنامه راز،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1393/01/24 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)