تبلیغات
رهپویان خورشید - وقتی من و تو بی حرمتی را به حد اعلی می رساند

 
میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد. برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه مدیران حلقه صالحین سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد
شبکه فارسی زبان من و تو شبکه ای است که تحت حمایت مالی کشورهای استعمارگر دنیا از جمله انگلیس می باشد اما این روزها با توجه به رصدهایی که بر روی این شبکه فارسی زبان داشتیم متوجه شده ایم بی حرمتی را در این شبکه به حد اعلی رسانده اند و ما نیز گاه سکوت کرده ایم و گاه نیز در کنار آنان خندیده ایم.
برنامه ای پر طرفدار که این روزها سری جدیدش در این شبکه بر روی آنتن رفته است حتما دیده یا شنیده اید . شبکه نیم برنامه ای طنز که البته در قالب طنز تمام سخنان و افکار خود را بر جامعه القا خواهند کرد. در سری های قبل این برنامه توهین ها فقط در اطراف برخی از مسئولین نه چندان مطرح کشوری می چرخید اما وقتی مشاهده شد که این برنامه نه تنها اعتراض برانگیز نبوده بلکه بسیار مورد حمایت نیز قرار گرفت و خصوصا مسئولان شبکه را به هدف اصلی می رساند کم کم دامنه توهینات وسیع شده تا جایی که در قسمت های قبل این برنامه به خود اجازه توهین به برخی از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله) را می دهد....
حال سوال اینجاست وظیفه تک تک افراد در خصوص این برنامه ها چیست ؟ آیا سکوت کاری کاملا منطقی است؟ وظیفه صدا و سیمای ما چیست؟ 
در این برنامه شاهد برخی از مسائل زیر بوده ایم که همگی قابل تامل اند و باید بدانیم که سکوت تا کی ؟؟؟
در شبکه نیم نام کوچه ها را فرهنگ حسینی گذاشته اند چیزی که به حساب همه ما طنز به نظر می آید اما اینکه چرا نام کوچه را این گذاشته اند قدری تامل برانگیز می باشد کوچه را از قدیم محل گذر می نامند و این کار دوستان دلسوز ما تنها این مطلب را القا خواهد کرد که فرهنگ حسینی گذراست و امری ماندگار نخواهد بود. حال اینکه القای این مطلب در اذهان مردم می تواند بهترین شیوه برای فراموشی این فرهنگ بوده و یا حتی بهترین عنوان برای بیان این مسئله که امری قدیمی و کهنه است و فقط مختص نام کوچه می باشد.


در مسئله دوم مشاهده می شود که به گونه ای طنز آمیز برخی از مسطولان کشور رهنمودها و فرمایشات مقام معطم رهبری را تسخر نموده و در قسمت بایگانی قرار می دهند در این قسمت علی الخصوص سخنرانی اخیر حضرت آقا در خصوص اقتصاد مقاومتی مورد تمسخر قرار گرفت و حال اینکه ما را چه شده که یک شبکه فارسی زبان غرب گرا برایمان ادعای دلسوزی میکند و به خود چنین اجازه ای را می دهد که به رکن اصلی کشور و جامعه توهین کند و به گونه ای جلوه نماید که همه این سخنان پوچ و بی ارزش بوده و فقط به درد بایگانی می خورند؟؟؟
از قافیه افراد این برنامه که سخنی به میان نیاید بهتر است که ههی بچه ولایتی ها و خانم های چادری را امل جلوه داده و بقیه را بافرهنگ به قول خودشان...
در قسمتی این تسخرها به علمای بزرگ شیعی همچون آیات عظام مهدوی کنی ومصباح و ... رسیده تا به تخریب چهره و شخصیت آنان در اذهان عمومی بپردازند و دیگر سخنان و مطالب آنان کارایی خود را نداشته باشد و مقبولیت این افراد را در جامعه کاهش دهند.
در صحنه هایی دامن زدن به درگیری های کوچک و فراموش شده بین مسئولان را مشاهده خواهید کرد تا شاید عنوان نمایند که فلان مسئول که در این جایگاه است فاقد لیاقت بوده و یا اینکه جایگاه دیگری را غصب نموده است ایجاد اختلاف افکنی و فاصله میان مسئولان ومردم .
در برخی صحنه ها مردم و مسئولان را خشن و ناقض حقوق بشر ساختگی خود جلوه می دهند.و خیلی از مسائلی که عنوانش در این اندک زمان مجال نبوده است.
و حال روی صحبت با خودمان است هدف از این برنامه ها چیست ؟ مگر ایجاد اختلاف بین مسئولان ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان القای تفکر به بایگانی سپردن فرمایشات رهبری و علما فراموشی فرهنگ حسینی و... مسائل کوچکی است آیا از همین برنامه ها نمیتوان متوجه شد که در این عرصه قدری عقب افتاده ایم ؟؟
در برنامه ای دیگر از این شبکه دلسوز فارسی زبان مشاهده می کنیم که برای ثبات فرهنگ ما دلشان می سوزد و فلان دکتر را از فلان دانشگاه دعوت می کنند تا پاسخگوی سوالاتمان باشد برنامه سمت نو را میگویم برنامه ای که چند وقتی بود به یاد فرهنگ ما افتاده بود.
در تبلیغ این برنامه مشاهده میکنیم که خانم مجری با سوالاتی بسیار مفید وارد عرصه می شوند
تهاجم فرهنگی چیست؟
جنگ نرم چیست؟
ناتو فرهنگی از کجا سر چشمه میگیرد؟
افراد جامعه : چه برنامه مفیدی تماشای این برنامه برای همه لازم است
مجری در ادامه :
چرا ایران از تهاجم فرهنگی غرب می ترسد؟
بله درست است یک برنامه با تمام هزینه ها ساخته می شود تا این سوال آخر را در طهن تک تک افراد جامعه ما وارد کند و همه ما سکوت می کنیم.
جذابیت ماجرا آنجا به چشم میخورد که کلیه ی این سوالات را مقام معظم رهبری سال ها قبل عنوان نموده اند اما گوش شنوایی برای همان سوال های پرطرفدار شبکه من و تو اززبان ایشان وجود ندارد.
حال اینکه با این وضعیت به کجا خواهیم رفت سوالی است که برای همه ما مسئله ساز خواهد بود مگر اینکه پاسخی منطقی برای آن پیدا کنیم.
برچسب ها: من و تو 1، شبکه نیم، جنگ نرم، سمت نو،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1393/01/11 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)