تبلیغات
رهپویان خورشید - بهمن ماه خاطره ها

 
میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد. برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه مدیران حلقه صالحین سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد
"ما انقلاب كردیم كه واقعیت ها را تغییر دهیم، نه كه آنها را بپذیریم." شهید بهشتی


بهمن برای مردم ایران اسلامی واژه ای دوست داشتنی و خاطره انگیز است. بهمن برای ما تنها یک ماه در تقویم نمی باشد ، بهمن نقطه عطف و سرنوشت سازی در حرکت آزادگی و شرف ملت و مردم است. بهمن عصاره تمامی فریادها و دادخواهی های یک عمر ظلم و ستم و نامردمی هاست ، بهمن مرهمی است بر زخم های عمیقی که بر پیکره ی این امت طی یک دوره تاریک ستم شاهی وارد گشته است. بهمن نشانه ی کرامت و بلندای همت امت اسلامی این مرز و بوم می باشد.
بهمن نه تنها یک ارزش که نشانگر مجموعه ای از ارزش های والای انقلاب اسلامی است، ارزش هایی که پیام آور رهایی و رستگاری است. بهمن ماه هر سال یاد آور روزهایی پر التهاب و سخت است، روزهای مبارزه ، خون و ایستادگی ، روزهایی که با ایثارها و از خودگذشتگی های فراوان توام بود. بهمن ماه ، ماه شکوفا شدن و به ثمر نشستن سال های متمادی مبارزات آشکار و نهان مبارزان خداجو و حقیقت طلب می باشد. نقاط عطف این ماه را به درستی در یک دوره ده روزه به نام دهه فجر نامگذاری نموده اند. روز دوازدهم بهمن ماه سالروز ورود تاریخی و تاریخ ساز حضرت امام (ره) به میهن اسلامی تا بیست و دوم بهمن ماه ، روز سرنگونی رژیم ستم پیشه و پیروزی ملت و امت اسلامی ، حضرت امام (ره) انقلاب را انقلاب نور نامیدند و به همین مناسبت این دهه را فجر و روشنایی و سپیده انقلاب اسلامی نامگذاری کردند. این تسمیه به فجر و نور نیز با تعالیم و آموزه های قرآنی و الهی ؛ پیوندی استوار و عمیق دارند. در قرآن کریم تنعا یک راه هدایت و نورانی وجود دارد که اختصاص به خدا محوری دارد و راه های دیگر ظلمت و گمراهی است، لذا در نهضت مردم ایران آنان مسیرهای انحرافی و کج راهه ها را کنار زده و طریقه نور را برگزیدند. از سوی دیگر قرآن کریم ورود و ظهور حق را با نابودی باطل همراه می داند، وقتی خدا و جلوه های او بروز و ظهور پیدا می کند ، مظاهر باطل و ناحق محکوم به نابودی و نیستی می گردند. در این سرزمین جلوه های خدا و نورانیت او نمایان گشت ، یعنی در سایه ی ایمان و اعتقاد مردم ، رهبری الهی و تعالیم دینی زمینه تغییر و تحول به وجود آمد . قرآن شریف تغییر و تحول در هر قوم و مردمی را منوط به تغییر نفوس و مردمان آن دیار می داند. مردم و ملت شریف ایران به دلیل ریشه های عمیق و دقیق دینی و الفتی که با اهل بیت علیهم السلام داشتند و به واسطه روشنگری ها و هدایت حضرت امام (ره) به انتخاب گری پرداختند و انقلاب اسلامی را برای حیات و بقا خود برگزیدند. بهمن ماه پایداری و یادآوری مردم است ، ماه میثاق و تجدید عهد با آرمان ها و ارزش های امام و رهبری فرزانه این حرکت الهی است.
برچسب ها: دهه فجر، دوازدهم بهمن، بیست و دوم بهمن،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1392/11/11 توسط حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)