تبلیغات
رهپویان خورشید - قصه آفتاب

 
میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد. برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه مدیران حلقه صالحین سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد
از این پس در این قسمت داستان های کوتاهی را از شرح زندگی پر ماجرای رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای (مدظله العالی) مطالعه می نمایید.


تولد
تسلط پادشاهان عباسی بر سرزمینهای اسلامی و ظلم و ستمی که از ناحیه ی آنان به فرزندان و دوستداران اهل بیت پیامبر اسلام وارد می شد ، سبب گردید تا بسیاری از آنان بسوی ایران هجرت کنند و در مناطقی که دوستان و شیعیان خاندان پیامبر وجود داشتند و امنیت نسبی برقرار بود ، مأ وا و منزل گزینند.
حضرت سلطان سید محمد از سادات حسینی است و نسب ایشان با چهار واسطه به امام سجاد (ع) می رسد، به مناطق مرکزی که شامل تفرش ، آشتیان و فراهان است آمدند و آغوش باز مردم منطقه ایشان را در خود پناه داد. اولاد آن حضرت نیز در نقاط مختلف این منطقه در میان مردم می زیستند. تا اینکه مأمورین عباسی محل آنها را کشف نموده و در هر نقطه ای که بودند ، بر سرشان ریخته و شهیدشان کردند. سلطان سید محمد در تفرش ، سلطان سید احمد در هزاوه، سلطان سید محمد عابد در میقان اراک دفن شده و مزارشان ، زیارتگاه عاشقان اهل بیت است.
سید محمد فرزند سید محمد تقی ، فرزند سید میرزا علی اکبر ، فرزند سید فخرالدین که از شجره مبارک حضرت سلطان سید محمد است، از تفرش به سوی آذربایجان مسافرت می کند. به شهر خامنه _ شهری در حدود 80 کیلومتری شمال غربی تبریز که می رسد، مردم آن شهر این سید رشید را با اصرار نگه می دارند تا از برکات وجود او در آن شهر بهره مند گردند. خامنه از لحاظ آب و هوا و درختهای بادام و گردو، شبیه تفرش است. سید محمد دعوت مردم خامنه را می پذیرد و در ان شهر منزل پیدا می کند و به هدایت و ارشاد مردم می پردازد. نوه ی سید محمد بنام سید جواد فرزند سید حسین که اینک با شهرت خامنه ای شناخته می شود مدتی در تبریز در محله خیابان سکونت کرد و سپس به مشهد مهاجرت نموده و در جوار حضرت رضا(ع) رحل اقامت افکند.
همسر حاج سید جواد دختر حجت الاسلام والمسلمین سید هاشم نجف آبادی از بزرگان اهل علم و معرفت نجف آباد اصفهان بود که خود از شیفتگان و ارادتمندان خاندان پیامبر بوده و دارای ملکات اخلاقی بارزی بودند.
29 فروردین سال 1318 هجری شمسی مصادف با 28 صفر 1358 هجری قمری در خانواده کوچک حاج سید جواد ، فرزندی قدم به جهان گذاشت که موجب شادمانی و خرسندی خانواده وفامیل گردید.نام نور سیده را «علی» گذاشتند تا در طول زندگی ، به پیشوا و امام خود ، حضرت علی(ع) تمسک جوید و از او پیروی کند. بنابر این ، آقا سید علی در اصل و نسب با 34 واسطه به امام سجاد و امام حسین(ع) می رسند و از فرزند ان حضرت زهرا(س) می باشند.
آقا سید علی دومین فرزند خانواده بودند، در حالیکه پدرشان از همسر اول که فوت کرده و سپس با همسر دوم که مادر آقا سید علی بود ازدواج نموده بودند سه دختر داشت که با احتساب آنها آقا سید علس فرزند پنجم خانواده می شد.
ما هشت خواهر و برادر بودیم از دو مادر؛ یعنی پدرم از یک خانمی ، سه فرزند داشت که هر سه دختر بودند . بعد آن خانم فوت کرده بودند و با خانم دیگری ازدواج کرده بودند . ماها بچه های این خانم دوم، پنج نفر بودیم به چهار برادر و یک خواهر ، و در این پنج نفر من دومی بودم. البته در این بین دو بچه هم از بین رفته بودند ؛ با آن حساب من چهارمی می شدم؛ اما چون واسطه ها کم شده بودند من بچه ی دوم خانواده بودم. البته خواهر های بزرگ ما زا خانم اول بودند؛ آنها از ما خیلی بزرگتر بودند.(1)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------(1) گفت و شنود رهبر معظم انقلاب اسلامی با گروهی از نوجوانان و جوانان 14 بهمن 1376
برگرفته از کتاب قصه آفتاب