تبلیغات
رهپویان خورشید - صرفا جهت بالا بردن بصیرت شما

 
میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد. برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه مدیران حلقه صالحین سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد

درگیری بین دختران موسوی و ماموران

یک منبع آگاه گفت: در جریان دیدار دختران موسوی با پدر و مادرشان که پیش از این نیز مسبوق به سابقه بوده است، مأموران زن حاضر در محل با رفتار و حرکت‌های غیر عادی این افراد مواجه شده‌اند. 
 
به گزارش جنوب نیوز، با توجه به رافت سیستم قضایی برای انجام ملاقات میان فرزندان موسوی با پدر و مادر خود، صبح پنجشنبه همزمان با عید غدیر دختران موسوی و رهنورد اجازه یافتند تا دیدار با پدر و مادر خود داشته باشند. 
 
بر همین اساس، یک منبع آگاه در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت: در حین دیدار صبح پنجشنبه، دختران موسوی و رهنورد با انجام رفتار و حرکات غیر عادی با ماموران زن حاضر در محل درگیر و به سوی آنها حمله ور شدند. 
 
این منبع آگاه افزود: به نظر می رسید این امر کاملا به صورت عمدی و سازمان یافته انجام شده تا آنها امکان فضاسازی رسانه ای برای فشار بر مسئولان امنیتی و قضایی را پیدا کنند. 
 
وی اضافه کرد: نکته مهم در این میان این است که ظاهرا فرزندان موسوی از اینکه مدتی است فقط تحرکات خانواده کروبی در سرخط خبرها قرار دارد به شدت عصبی هستند و به همین منظور تلاش کرده اند با حاشیه سازی و ایجاد درگیری توجهات را به سمت خود جلب کنند. 
 
این منبع آگاه گفت: به نظر می رسد یکی دیگر از دلایل رفتار پرخاشگرانه این افراد این بوده است که به فضاسازی برخی محافل ضد انقلاب در این باره که در روز عید غدیر اتفاق ویژه ای خواهد افتاد، دل بسته بودند و اکنون بی اعتنایی مردم و مسئولان به این جوسازی ها آنها را کاملا عصبی کرده است. 
 
این منبع آگاه احتمال داد که انجام این تحرکات همزمان با گزارش مغرضانه احمد شهید علیه ایران آغاز یک حرکت هماهنگ داخلی و خارجی برای هجمه به نظام باشد. 


هلاکت و دستگیری 5 نفر از عوامل ضد انقلاب در بانه

هلاکت و دستگیری 5 نفر از عوامل ضد انقلاب در بانه

فرمانده سپاه بیت‌المقدس از هلاکت و دستگیری پنج نفر از عوامل ضد انقلاب در منطقه بوئین بانه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از فارس، سردار محمدحسین رجبی گفت: در این درگیری که دو ساعت پیش اتفاق افتاد سه نفر از این تعداد به هلاکت و دو نفر دستگیر شده‌اند.

فرمانده سپاه کردستان خاطرنشان کرد: این اقدام به همت نیروهای سپاه و با همکاری و هماهنگی نیروهای امنیتی استان صورت گرفته است.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرام‌فر تصریح کرد: این افراد می‌توانند از جمله کسانی باشند که 17 مهر ماه امسال با نیروهای سپاه بانه در منطقه ساوان این شهرستان درگیر شدند.

شایان ذکر است 17 مهر ماه امسال 6 نفر از پاسداران سپاه بانه در درگیری با چته‌های ضد انقلاب به شهادت رسیدند.


واکنش شورای‌شهر تهران به یك بیلبورد

گروه سیاسی: چند روزی است در سطح شهر بیلبوردهایی با طرح‌های مختلف با عنوان مشترک "صداقت آمریکایی" نصب شده است. طرح‌هایی که اشاراتی به مذاکرات ایران و آمریکا دارد و ابهامات و واکنش‌هایی را ایجاد کرده است.
واکنش شورای‌شهر تهران به یك بیلبورد
یکی از اولین واکنش‌ها، ورود مجلس به این مساله بود و به گفته یک عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، مجلس نصب تابلوهای"صداقت آمریکایی"در سطح تهران را بررسی می‌کند. محمد جواد کولیوند در گفتگو با ایسنا با اشاره به نصب تابلوهایی باعنوان "صداقت آمریکایی" در سطح شهر تهران، گفت: برخی می‌خواهند موضوع مذاکره با آمریکا را با توجه به اعلام نظرسنجی از مردم ، مردمی جلوه دهند و افکار عمومی را نیز درگیر بحث مذاکره با آمریکا کنند. وی با بیان اینکه نظام ما نظامی ولایی است افزود: باید دید مقام معظم رهبری در خصوص بحث مذاکره با آمریکا چه نظری دارند و ایشان هستند که باید در نهایت در خصوص این موضوع اعلام نظر کنند اما عده‌ای می‌خواهند طوری جلوه دهند که مردم مستقیما درباره مذاکره با آمریکا و نحوه مذاکره تصمیم می‌گیرند.نماینده کرج در مجلس همچنین از نهاد متولی در این باره اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: نصب اینگونه تابلوها وظیفه شهرداری است اما از اینکه دقیقا چه نهادی مسئول طراحی و ایده این موضوع است، اطلاعی ندارم.

در شورای اسلامی شهر تهران نیز محسن سرخو با تاکید بر اینکه شهرداری باید با موضوعات سیاسی هوشیارانه برخورد کند، گفت: اگر شهرداری با مسائل سیاسی هوشیارانه برخورد نکند، به منافع کشور لطمه وارد می‌شود. نباید شهرداری اجازه بدهد هر بیلبوردی با هر مضمونی ولو اینکه هزینه‌اش پرداخت شده باشد در سطح شهر نصب شود به عنوان مثال درمورد بلیبوردهای "صداقت امریکایی" باید حداقل در این راستا هماهنگی لازم با شورای امنیت ملی و وزارت امور خارجه انجام می‌شد در غیر این صورت باید جلوی چنین حرکت‌های خودسرانه در شهر گرفته شود. وی ضمن اشاره به نصب بیلبوردهای مختلف در سطح بزرگراه‌ها، گفت: اساسا کار فرهنگی نباید کار سطحی باشد. نصب بیلبورد در سطح بزرگراه‌ها چه با مضمون درست و چه غلط، کار خلافی است و در اکثر نقاط دنیا این کار را نمی‌کنند زیرا این امر موجب بر هم زدن تمرکز رانندگان می‌شود و باعث ایجاد مشکلات ترافیکی می‌شود. سرخو با اشاره به نصب بیلبوردها با مضمون صداقت آمریکایی در سطح شهر گفت: باید به دور از جوسازی اجازه دهیم مسئولان قانونی کشور که حتما تحت نظر مقام معظم رهبری کار می‌کنند اقدامات درست و برنامه‌ریزی خود را انجام دهند و از هر گونه جوسازی و حرکت احساسی پرهیز شود.

وی افزود: منافع کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی اولویت اول است و اینکه بخواهیم بیلبوردهای اهانت‌آمیز درج کنیم که خدایی ناکرده مغایر برنامه‌ریزی‌های مسئولان کشور باشد؛ خوب کار درستی نیست. وی ادامه داد: می‌دانیم که آمریکایی‌ها سال‌هاست با ملت ایران دشمنی کرده‌اند، کارشکنی کرده‌اند و در همه مراحل انقلاب کارشکنی‌های متعددی از جمله اینکه یکی از عوامل جنگ تحمیلی آمریکایی‌ها بودند و خاطرات تلخی همچون هواپیمای ایرباس که هیچ‌گاه از حافظه ملت ایران پاک نخواهد شد. اما به هر حال جمهوری اسلامی ایران رویکرد قانونمندانه‌ای دارد که مستقیما زیر نظر مقام معظم رهبری اداره می‌شود. به دولت آقای روحانی هم که باید اجازه دهیم تدابیر خود را به سرانجام برساند. در حال حاضر تیم مستقر در وزارت امور خارجه کاملا متخصص هستند و هوشیارانه امور را دنبال می‌کنند. سرخو تاکید کرد: حرکت‌های احساسی و تندروی‌های افراطی از هر طرف که باشد قطعا به نفع کشور، نظام و مملکت نخواهد بود. وی در خصوص مطرح شدن این مسئله در جلسه شورای شهر تهران گفت: احتمال دارد این موضوع در جلسات آینده شورای شهر تهران مطرح شود.

مجتبی شاکری این عضو شورای شهر تهران، در این خصوص گفت: امروز در یک پیچ تاریخی قرار داریم. از یک سو فرمایشات امامی را داریم که در آغاز آمریکا را شیطان بزرگ لقب داد و در پایان عمر گفت وصیت من به فرزندان بسیجی این است که بغض‌ و کینه مقدس خود را نسبت به آمریکا در دل نگه دارند و از سوی دیگر فرمایشات مقام معظم رهبری داریم که در آخرین صحبت‌ها گفتند آمریکا قابل اعتماد نیست و خوی استکباری دارند. وی افزود: رییس‌جمهور زحمت می‌کشند و سعی می‌کنند رفتار را به رفتاری متعادل تبدیل کنند اما شما در مقابل ببینید که آنها چگونه عمل می‌کنند. اوباما در آخرین حرف‌ها گفت همه گزینه‌ها روی میز است و حتی یک شخصیت آمریکایی گفت فریبکاری در ژن ایرانی‌ها است. شاکری ادامه داد: عمق قضیه بیشتر از این جملاتی است که در بیلبوردها آورده شده است. باید رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها در این زمینه مصاحبه‌های دقیق، شفاف و عمیقی را با شخصیت‌های موثر در سیاست خارجی انجام دهند تا تکلیف مردم روشن شود و از این تعلیق نجات پیدا کنند. این عضو شورای شهر تهران ضمن بی‌اطلاعی از نهادی که در مورد این بیلبوردها صدور مجوز می‌کند، افزود: باید مردم را نسبت به وضعیت موجود روشن کنیم البته مردم جلوتر هستند و همین الان در نمازجمعه شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند. شاکری افزود: این بیلبوردها تنها در منظر میهمانان خارجی و بیرون مرزها موثر است و مردم کشور هر روز شعار مرگ بر آمریکا می‌دهند.

نصب بیلبوردهای صداقت آمریکایی ضد امنیت ملی است
یك عضو دیگر شورای شهر تهران در این باره گفت: نصب بیلبوردها از طرف هر گروهی که انجام شده کار غیراصولی و ضد امنیت ملی است. غلامرضا انصاری ضمن تاکید بر اینکه از ابتدای انقلاب تصمیمات در سیاست خارجی زیرنظر شورای امنیت ملی و مستقیما زیرنظر مقام معظم رهبری اتخاذ می شود گفت: در مسائل داخلی متاسفانه یکسری بی‌تدبیری‌ها و حرکت‌های حساب نشده انجام می‌شود. وی افزود: قطعا حرکت‌های اخیر دولت با هماهنگی شورای امنیت ملی و مقام معظم رهبری انجام شده است. هر کسی یا هرجایی که این بیلبوردها را نصب کرده کاری ضد امنیت ملی انجام داده است و باید سازمان‌های مسئول مانند وزارت اطلاعات و خود شورای امنیت ملی وارد شود و با دست اندرکاران این مسئله برخورد شود. 
این عضو شورای شهر تهران ادامه‌ داد: نمایندگان مردم در شورای شهر تهران از شهرداری و مسئولان ذی‌ربط سوال خواهند کرد که چطور می‌شود در سطح شهر بدون مجوز چنین طرح گسترده‌ای اجرا شود و اگر مجوز داده شده، توسط چه کسی و چرا این مجوز صادر شده و نتیجه آن را به مردم اعلام خواهیم کرد. وی تصریح کرد: خود من قطعا در جلسه بعدی شورا این قضیه را به صورت قانونی و حقوقی پیگیری خواهیم کرد.

ابوالفضل قناعتی، دیگر عضو شورای شهر تهران نیز گفت: عدم صداقت آمریکا در قبل و بعد از انقلاب برای مردم کشورمان روشن شده است. در تمامی این سال‌ها صداقت روشنی از آمریکا ندیده‌ایم و مدام به دنبال منافع خود بوده است.
وی افزود: در این بیلبوردها صداقت آمریکا به تمسخر گرفته شده و این با توجه به این موضوع است که هیچ گاه تعامل دوجانبه‌ای وجود نداشته است. وی در خصوص تاثیر این بیلبوردها بر روند مذاکرات و سیاست‌خارجی ایران، گفت: دولت یازدهم پس از روی کار آمدن فکر می‌کند می‌تواند در بعضی موضوعات تعامل داشته باشد. اما بر طبق فرمایشات رهبری اطمینانی به آمریکا وجود ندارد اما دولت می‌تواند از طریق دیپلماسی این موضوع را پیگیری کند.
قناعتی ادامه داد: این حرکت شروع شده است اما بازخورد خوبی گرفته نشده است و باید دانست که آمریکا هیچ‌گاه به دنبال شفاف بودن با ایران نبوده است. وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها به دنبال حل مشکل نیستند و به دنبال حذف نظام جمهوری اسلامی هستند. نصب این بیلبوردها فکر می‌کنم به تمسخر گرفتن سیاست‌های جدیدی است که بعضی دارند، دنبال می‌کنند.