تبلیغات
رهپویان خورشید - از قلم شما...

 
میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد. برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه مدیران حلقه صالحین سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی میلاد باسعادت امام جعفر صادق (ع)و پیامبر رحمت و مهربانی مبارک باد
در ادامه دلنوشته ای را از یکی از دانش آموزان دبیرستان حجاب در خصوص شهدای بوشهر میخوانید:
 در کلاس باز شد و صدای همهمه ی بچه ها خاموش شد خانمی چادری وارد کلاس شد بنام خدایی گفت و قطعه شعری را برایمان خواند آن شعر در وصف رزمندگانی سروده شده بود که جانشان را فدا کردند تا امروز سر بلند و با اقتدار در میهنمان زندگی کینم. میهنی که جوان پیر برای آزاد بودنش جان ها داده اند از هر چه داشتند گذشتند تا ما امروز سربلند کنیم و با غرور بگوییم ایرانی هستیم.
او اینگونه ادامه داد: جنگ جنگی نابرابر بود اما پیروز جنگ ما بودیم. جنگی در مقابل صد هزاران نفر از سپاه دشمن سپاهی با تمام تجهیزات در مقابل ایرانیانی اندک اما با غیرت. ایرانیانی که با دست خالی در مقابل دشمن ایستادند و با خون خویش از میهنمان پاسداری کردند زمانی که امام خمینی فرمان جهاد داد جوان و پیر به جبهه ها سرازیر شدند و از میهنمان محافظت کردند آسایشی که امروز داریم را مدیون شهدا و جانبازان هستیم آنان که رفتند تا ما زندگی کنیم جانبازانی که ماندند تا ما فراموش نکنیم بخاطر چه آرمان هایی  انقلاب کردیم شهدایمان جوانانمان چرا رفتند؟ چرا از جان گذشتند ؟ چرا قطعه قطعه شدند تا ما زندگی کنیم؟ کسانی که هنوز در کنارمان هستند.
اصلا گاهی از آنان یادی میکنیم؟ اصلا گاهی به آنان سر میزنیم؟ میدانیم چگونه زندگی میکنند؟ میدانیم چه مشقت ها را متحمل می شوند؟ جانبازان شهر خود را می شناسید؟ شهدای خود را می شناسید؟
شهیدانی چون شهید محمدرضا صفایی جعفر آبادی _ شهید علی تنگستانی _ شهید کبابی زاده _ شهید بنیادی و....
زنان در زمان جنگ نقش پررنگی داشتند زنانی که عقب ننشستند تا دشمن بر آنان غلبه کنند زنانی که هم از رزمندگان مراقبت کردند و هم سلاح در دست گرفتند و از آرمان هایشان پاسداری کردند .
زنان در زمان جنگ حضوری فعال در جبهه ها داشته اند زنان در زمان جنگ هم در پشت جبهه به پرستارس از رزمندگان و فراهم کردن نیازهای آن مشغول بودند و هم در جبهه دوشادوش مردان اسلحه به دوش مردانه جنگیدند. کم نبودند زنانی که در این جنگ مجروح شده یا به اسارت در آمده و یا شیمیایی شده اند و با مشکلات پس از آن دست به گریبان شده اند و یا به شهادت رسیده اند اما کمتر نامی از آنان برده شده است . آنان گرچه زن بودند اما مردانه جنگیدند تا نگذارند حتی یک وجب از این خاک به دست اجانب بیافتد .
حضرت امام خمینی (ره) به عنوان رهبر و فرمانده کل قوا و فرماندهی عالی جنگ ، تشخیص و هدایت راهبردی جنگ را برعهده داشت و در این مدت با بهره گیری از شیوه ها و تدبیرهای خاص خویش ، هشت سال دفاع مقدس را رهبری کرد و شگفتی ، سیاست مداران ، دوست و دشمن را برانگیخت. از جمله تدبیرهای امام خمینی(ره) در دوران جنگ تحمیلی ، بسیج همگانی و سازماندهی مردم و نیروهای مسلح ، گسترش تشکیلات نظامی ، ایجاد هماهنگی و انسجام در نیروهای مسلح ، هماهنگی و به کار گیری امکانات پشت جبهه ، مقابله با عوامل بازدارنده داخلی و تبلیغات دشمن ، تفویض برخی اختیارات و تشویق به نبرد بود .
آری برای استقلالمان خون ها داده ایم پس چگونه میتوانیم این زنان و مردان ایثارگر را فراموش کنیم کسانی که صدمات زیادی دیده اند.آنان قهرمانان این ملت اند و اینجا همینجا کنار من و تو زندگی میکنند. ای کاش بیشتر به فکر آنان باشیم آنان را قدر بدانیم و از حضورشان نهایت بهره را ببریم .
خانم با گفتن این جمله خاموش شد و حال ، من بهتر آن روزها را درک می کنم کسانی که برای ما قطعه قطعه شدند یا جانشان را دادند و یا زندگی پرمشقت و سختی را پشت سر می گذرانند تا ما امروز در آسایش و رفاه باشیم .